Zabudnuté kľúče, ale aj predanutie ženy a verejný konflikt dvoch partnerov. Mestskí policajti sa ani tento týždeň nenudili

Niekoľkohodinová hádka muža a ženy, ktorý si svoje mezhody riešili v pohostinstve aj na ulici. Aj prepadnutie ženy vo večerných hodinách riešila tento týždeň ružomberská mestská polícia.

Vo štvrtok, 20. septembra, niekoľko minút pred desiatou hodinou večer, prijal operačný príslušník telefonické oznámenie. V ňom oznamovateľka uviedla, že práve bola na moste pri základnej škole prepadnutá jej svokra. Pani prechádzala cez most keď ju zastavil neznámy muž a pod hrozbou násilia od nej žiadal peniaze. Žena sa pokúšala telefonovať synovi, no muž jej zobral telefón a hodil na zem. Našťastie sa incident odohral v blízkosti bydliska a volanie o pomoc počul syn prepadnutej ženy, ktorý jej okamžite šiel na pomoc. Medzitým už jeho manželka telefonicky kontaktovala mestskú políciu. Po príchode na miesto hliadka našla dvoch mužov: syna napadnutej ženy ako aj podozrivého muža. Pretože išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu lúpeže, bola vo veci ihneď vyrozumená aj štátna polícia. Tá si vec na mieste prevzala a vo veci ďalej koná.

Na základe telefonického oznámenia bola hliadka mestskej polície vyslaná na sídlisko Klačno v stredu večer, 19. septembra. Na jednej z ulíc tam parkovalo osobné motorové vozidlo, ktorého vodič zabudol v zámke kľúče. Našťastie si to všimol pozorný okoloidúci a vec oznámil na linke mestskej polície 159. Hliadka podľa evidenčného čísla zistila majiteľku vozidla a kľúče boli odovzdané v mieste trvalého pobytu.  

Zábudlivá vodička nebola jediná, ktorá si nedávala pozor na svoje veci. Počas minulého týždňa doniesli na útvar mestskej polície dva mobilné telefóny. Jeden bol nájdený na ulici A. Bernoláka, druhý na detskom ihrisku na sídlisku Baničné. Obidva telefóny boli vrátené majiteľom.  

V utorok, 18. septembra bol na ulici Cesta na Vlkolínec odchytený psík. Hliadka psa od oznamovateľa prevzala a podľa čipu zistila kontakt na majiteľa. Následne bol pes odovzdaný majiteľovi. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia o niektorých podmienkach držania psov na území mesta Ružomberok – voľný pohyb psa na verejnom priestranstve, bola majiteľovi uložená bloková pokuta.

Nadmerné požívanie alkoholických nápojov malo za následok, že mestská polícia za posledný týždeň riešila niekoľkokrát 43-ročnú ženu.

Tá najprv v pondelok 17. septembra v pešej zóne slovne napadla 29-ročnú Ružomberčanku. Keďže poškodená videla, že žena je pod vplyvom alkoholu, nechcela vo veci ďalej konať. Hliadka situáciu na mieste upokojila.

O dve hodiny neskôr už mala spomínaná 43-ročná žena konflikt s druhom, u ktorého v Ružomberku žije. Svoje nezhody ale riešili v jednom z podnikov v centre mesta. Svojou hádkou však obťažovali ostatných hostí. Po upozornení hliadkou museli podnik opustiť.

V hádke pokračovali aj o ďalšie dve hodiny na ulici Mostová. Ich roztržku oznámili okoloidúci. Aj tentokrát hliadka situáciu upokojila, obidvaja boli pod vplyvom alkoholu a odišli domov.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície v Ružomberku.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.