Plnia sľub, začali dávať palivové drevo obyvateľom Ľubochne

Prvé dodávky palivového dreva začali poskytovať pre občanov obce Ľubochňa. Foto: FB/Národný park Veľká Fatra
Drevo na kúrenie poskytujú ľuďom s trvalým pobytom v obciach, ktorých katastrálne územie sa nachádza v Národnom parku Veľká Fatra, prípadne v jeho ochrannom pásme.

Správa Národného parku Veľká Fatra začala s prvými dodávkami palivového dreva pre tých, ktorých sa dotkne transformácia národných parkov. Začiatkom júna začali dodávať drevo pre obyvateľov obce Ľubochňa v okrese Ružomberok. Správa o tom informovala v utorok 6. júna na sociálnej sieti.

Ako ďalej uviedli, predpokladaný objem dodaného palivového dreva v priebehu roku 2023 pre obce v blízkosti Ľubochnianskej doliny by mal byť približne 2000 metrov kubických. Obyvateľom obce Liptovské Revúce by malo ísť približne 500 metrov kubických.

Dodávky palivového dreva vyplývajú z plnenia sľubu daného pri transformácii národných parkov. Drevo na kúrenie tak poskytujú ľuďom s trvalým pobytom v obciach, ktorých katastrálne územie sa nachádza v národnom parku (NP), poprípade v jeho ochrannom pásme. 

„Dúfame, že možnosť zakúpenia palivového dreva obyvateľmi obcí v blízkosti NP Veľká Fatra bude vnímané ako pozitívny krok zo strany správy národného parku voči ich potrebám,” uviedli zo Správy NP Veľká Fatra.

Zdroj: FB/Národný park Veľká Fatra

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.