Zápas na pôde vicemajstra

Ružomberok čaká posledný duel pred asociačným termínom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v sobotu 11. novembra o 15:00 h stretnutie 14. kola Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Oranžoví sa po trinástich dueloch nachádzajú na 9. mieste, keď doposiaľ získali 13 bodov (skóre 12:22). Liptáci v priebehu aktuálneho ročníka zaznamenali nasledovnú bilanciu – tri výhry, štyri remízy, šesť prehier.

Zverenci Ondřeja Smetanu si v ostatnom stretnutí nepočínali úspešne, keď v súboji tabuľkových susedov prehrali v Skalici 0:1. Krízu Liptákov podčiarkuje skutočnosť, že si pripísali už tretiu ligovú prehru v rade. Ružomberčania majú z posledných troch zápasov negatívnu bilanciu 0:8, pričom neskórovali už 312 minút. Posledný ligový gól strelili 6. októbra proti Zlatým Moravciam.

Futbalisti sú v kríze. Opäť prehrali a ani neskórovali

Vicemajster sa pomaly rozbieha

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda figurujú po trinástich odohraných dueloch na 6. mieste, so ziskom 23 bodov (skóre 22:16). Dunajskostredčania si doteraz pripísali sedem výhier, dve remízy a štyri prehry. Pred Ružomberkom majú aktuálne 10-bodový náskok.

Zverenci Adriána Guľu skončili v uplynulom ročníku na 2. priečke, avšak v prebiehajúcej sezóne sa im až tak nedarí. Na druhej strane to ale vyzerá tak, že DAC sa pomaly dostáva z najhoršieho von, keďže ostatné štyri vystúpenia v rámci všetkých súťaží (liga + pohár) vyhral.

Ostatné dva zápasy vyhrali rozdielom triedy

Ako už bolo spomenuté, hráči zo Žitného ostrova síce okupujú 6. pozíciu, no na tretí Trenčín strácajú iba bod. V ostatnom ligovom súboji Dunajskostredčania porazili nováčika súťaže FC Košice hladko 3:0. Rovnakým výsledkom počas týždňa uspeli aj v osemfinále Slovnaft CupuSpišskej Novej Vsi.

Prvý zápas Ružomberka s Dunajskou Stredou v prebiehajúcej sezóne sa skončil remízou 1:1. V uplynulom ročníku sa títo súperi stretli dvakrát, pričom v oboch prípadoch sa z triumfu tešil DAC, ktorý zakaždým uspel po výsledku 1:0.

Vykúpenie v podobe pauzy

V aktuálnej sezóne sa Liptáci predstavili na súperových ihriskách šesťkrát, pričom si pripísali len na dva body za dve remízy. Zvyšné štyri stretnutia prehrali. Na druhej strane, Dunajskostredčania v domácom prostredí odohrali šesť duelov, v ktorých získali 12 bodov. Bilancia DAC-u na jeho trávniku je nasledovná – štyri výhry a dve prehry.

Najvyššiu futbalovú súťaž po tomto kole preruší posledná tohtoročná reprezentačná prestávka. Po jej uplynutí odohrajú ružomberskí futbalisti najbližší zápas v piatok 24. novembra, keď na svojom štadióne privítajú AS Trenčín.

Program 14. kola Niké ligy:

AS Trenčín – MŠK Žilina (10. november o 17:30 h)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce (11. november o 15:00 h)

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová (11. november o 15:00 h)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok (11. november o 15:00 h)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica (12. november o 15:00 h)

FC Košice – FC Spartak Trnava (12. november o 17:30 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.