Ženu z Ružomberka okradol falošný lekár o desiatky tisíc eur

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
59-ročná žena poslala falošnému lekárovi viac ako 40-tisíc eur. Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Polícia opakovane upozorňuje na čoraz častejšie prípady podvodov, ktorých obeťami sú väčšinou starší či osamelí ľudia. Na svoju dôverčivosť tentokrát doplatila 59-ročná žena z okresu Ružomberok, ktorá prišla o desiatky tisíc eur. Falošnému lekárovi z Jemenu poslala 42.500 eur.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriely Kremeňovej okradnutú ženu v mesiaci jún tohto roku kontaktoval neznámy muž prostredníctvom sociálnej siete, ktorý sa predstavil ako lekár pracujúci v Jemene.

,,Po získaní dôvery, pod zámienkou zaplatenia nákladov pre náhradného lekára, ktorý ho v Jemene vymení, jej poskytol e-mailový kontakt na osobu, ktorá všetko zabezpečí. Následne, žena podľa inštrukcií vybrala náhradného lekára a zaslala na účet 42.500 eur,” priblížila hovorkyňa.

Neposielajte peniaze nikomu, koho nepoznáte

Polícia sa v súvislosti s prípadom opätovne obracia na verejnosť a upozorňuje na potrebnú mieru opatrnosti pri nadväzovaní nových známostí prostredníctvom sociálnej siete, najmä s veľmi atraktívnymi a často nerealistickými partnermi. ,,Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze niekomu, koho nepoznáte,” zdôraznila Kremeňová.

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.