Žilinská VÚC-ka zareagovala veľmi rýchlo

Nie je tomu ani rok, čo som poslanca VÚC za ružomberský okres Ľubomíra Kubáňa občiansky požiadal o to, aby sa zasadil o opravu zdemolovaného cestného ostrovčeka na rozhraní troch ciest nad mostom cez Váh. Ten v tvare trojuholníka stojí na dôležitej križovatke ciest, kde sa vodiči prichádzajúci do mesta zo severu najmä v zlom počasí a snežení ťažko orientujú a rozhodujú. Dnes je už zrekonštruovaný a pre dopravu bezpečnejší a prehľadnejší. (Žiadal by si ešte doplnenie orientačných elementov s odrazkami – stĺpikmi ktoré tam kedysi boli).

Tak trochu tušil som, že po tom, ako som sa odhodlal v polovici roku 2016 obrátiť sa na spoľahlivého a vždy ochotného poslanca MsZ pre mesto niečo urobiť a navrátiť staré časy 80-tych a 90-tych rokov Ružomberských silvestrovských behov opäť medzi mestské ulice, že Ľubo ma neodmietne ani koncom roku 2018.  

V prvom prípade, už v nostalgii a historke obnovenia RSB, ktorý nakoniec skončil ako Štefanský beh, bol Ľubo ochotný zabehnúť si so mnou, Tomášom Gazdaricom a Patrikom Luptákom pôvodný 5 kilometrový okruh v jeden neskorý novembrový večer, aby sa presvedčil, že myšlienka je dobrá, a že on ju určite presadí ako predseda komisie športu a školstva pri MsZ, a pokračovanie „Silvestrov“ bude v meste po 24 rokoch obnovené.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

V druhom prípade navraciam sa k predošlému príspevku a blogu z 11. januára tohto roku, týkajúceho sa problému cestného trojuholníka,  jeho opravy a rekonštrukcie, za ktorú sa ružomberský poslanec a rovnako aj poslanec žilinskej župy Ľubo Kubáň zasadil.  

Ak sa ňou oficiálne rozumie aj tlačová správa VÚC alebo Ružomberského magazínu z 8. mája t. r. vzťahujúca sa na tzv. stavebné úpravy stredového ostrovčeka smerom na most a Rybárpole za 32-tisíc eur, potom akokoľvek je už faktom, že rekonštrukcia bola vykonaná. To dokumentuje aj fotografický snímok zo 7. októbra t. r. nad záhlavím témy. (Pre rok 2019 sú v okrese Ružomberok z VÚC plánované 2 rekonštrukcie).

Na súčasné pomery zrejme problém cestnej premávky v okolí mesta zabral a tlak ružomberského poslanca na žilinskú VÚC-ku vyvrcholil a pretavil sa do rýchleho neodkladného riešenia začať už v prvej polovici roka so stavebnými prácami. 

Sám som pocítil, čo znamená takýto cestný trojuholník prejsť kolesami auta v jednej snehovej januárovej fujavici s takmer žiadnou viditeľnosťou pri neudržiavanej odbočke smerom k železničnej stanici a vyhrabať sa zo snehu opäť na vozovku.

Je tu teda poďakovanie Ľubovi Kubáňovi, čakajúcemu mnohokrát pred mestským úradom na ľudí, s ktorými často pri riešení ich problémov prichádza k úradníkom. Zastupuje ich v inžinierskej a právnej činnosti, t. j. právnické a fyzické osoby. Okrem toho aj subjekty mimo mesta, pričom oceňuje odbornosť, ľudskosť a ústretovosť úradníkov s ktorými jedná.

Vždy si nachádza čas doťahovať riešenia dokonca, neodkladá ich na dlhú dobu,  upevňuje si korektné vzťahy so všetkými. Blízkymi sú mu najmä športové aktivity, kde cieľom je zapojiť do pohybových aktivít a konania športových podujatí čo najväčší počet obyvateľov mesta a najmä deti.

Vzorom sú mu poslanci z mestských častí, ktorí podľa jeho názoru neriešia iba „sídliskové veci“, ale častokrát riešia a zabezpečujú veci ako starostovia obcí v oblastiach ako šport, kultúra, činnosť záujmových združení, duchovný život a rozvoj IBV.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.