Sociálna samodeštrukcia SD na pokračovanie (na TB a TK TA3)

Zrejme podľa slov Erika T. (okrem iného aj hlavného predkladateľa obedov zadarmo) sa tak malo stať v stredu 15.júla. Aspoň to tak niektorí z jeho vyhlásení pochopili . Pravdepodobne mala nastať akási deštrukcia viac ako desiatky sociálnych balíčkov Smeru, zrušenie vlakov a obedov zadarmo, ožobračenia a okradnutia dôchodcov  štátu o trináste dôchodky (o ktoré sa vláda SMERu SD tak vehementne  a vždy pred voľbami snažila už v roku 2010 aj na plagáte R. Fica s pani V. Tomanovou) a jej iných“benefitov“ sľubovaných od posledných vlád.

Tlačové besedy či konferencie na TA3-jke sú pre obyčajného človeka často zmätočné. Jastrabi a voždi (nechcem používať otrepané slovo lí(ý)der, keď múdry Slovák vymazal z jeho slovníka slovo vodca či vedúci)  svojich koalícií či opozícií sa v ich vyhláseniach na obrazovkách vzájomne sledujú a chytajú za slovíčka. O dve či tri hodiny neskôr sa v ďalšej TB vyvracajúcej závery a vyhlásenia „lídrov” predošlej tlačovej konferencie od Otca Smeru dozviete, že nebyť jeho vyhlásenia o 13-tom dôchodku pred voľbami, potom Smer by dostal len 12 percent.

Na výrazy ako kolosálny podvod v oblasti 13-tich dôchodkov, doplatkov za lieky od Richarda Rašiho či Roberta Fica, rovnako Pellegríniho dnes už z HLASu zradnej 11-stky Smeru SD hovoriacej o demontáži sociálneho štátu, si už mnohí zvykli. Dve  za sebou nasledujúce besedy v ktorých jeden odštiepenec hovorí to isté čo ten pred ním.

  

„Robert Fico je len jeden“ tak to vyhlásil na predvolebnom mítingu Smeru SD v stredu 15. januára t.r. v kine Kultúra v Ružomberku Erik Tomáš, ospravedlňujúc Roberta Fica v tej dobe nemocného , s dôvetkom „ nemôže byť všade“.  Tomáš hovoril o zvýšení prídavkov na deti až na 200 eur, po tom, čo sa to ako veľkú a bombastickú správu Smeru dozvie občan už v sobotu po sneme hnutia SD tento týždeň. Neskôr na míting v kine  prišiel aj J. Blanár a vtedy ešte nič netušiaci sociálni demokrati nevedeli,  že na javisku prisediaci ich poslanec Podmanický bude jeden z prvých, ktorý o pár desiatok dní neskôr, začne jeho odchodom začínajúcu eróznu demontáž Smeru.

Po polroku odvtedy je všetko inak (slniečkárstvo ako škodlivý element) dehydrovalo dovtedy vždy pevnú a neochvejnú stranu, vo voľbách jej zobralo percentá a jej štvrté víťazstvo sa napokon nekonalo.

Posledné televízne Tomášove slová s presným matematickým odpočtom od základu čísla 460, čo sľubovala vláda Smeru ako 13-sty dôchodok pre dôchodcov (a zrejme pre každého z nich) sú síce presné, no predseda parlamentu Kollár s koalíciou sa rozhodol inak.  Dôchodcov za obrazovkovej prítomnosti predsedu dôchodcov Slovenska  rozdelil podľa výšky poberaného dôchodku do piatich kategórii. Zrejme podľa mnohých dôchodcov aj logicky v čase vykradnutej a prázdnej špajze (ako to hovoria vodcovia súčasnej koalície) čo tu zanechala a na 13-ste dôchodky nevyčlenila do rozpočtu peniaze predchádzajúca vláda. Tým najsilnejším teda najmenej a tým najslabším najviac.

A tak to išlo v tomto týždni ďalej, tvrdenie proti tvrdeniu, čo jeden povedal, to druhý poprel v ďalšom vyhlásení a  v ďalšej po sebe nasledujúcej besede. „Stádo poslancov“ – ako výrok toho jediného Roberta Fica – pokračujúc, že táto vláda zdvihne verejný dlh na 62 percent ( navzdory tomu, že jeho nedávny bývalý koaličný partner – JUDr. Andrej Danko – kpt. v zál. ešte nedávno tvrdil a dával za vzor Taliansko a Nemecko, že sa treba zadlžiť lebo tu nič nebude a z čísiel sa nenajeme), je teda akousi Dankovou pravdou, ak Ficovi bude chýbať akýchsi jedenásť miliárd.

V hektickom týždni 29/2020 len štvormesačnej vlády (keď sú opäť na pretrase aj diplomovky s plagiátmi a plagiatórmi čo ich vytiahol na svetlo božie vo voľbách porazený spoluprogresívec Beblavý), Matovičova vláda vyčlenila 500 miliónov eur a adresne ich rozdelila a povedala, kto čo dostane. Aspoň tak to  stálo na jeho stredajšej koaličnej tabuli, podobne ako na tých bývalých Ficových od roku 2015 s odfajknutými véčkami sociálnych balíčkov jeho 12-ročnej vlády.

Netreba komentovať finančné dávky pre tehotné ženy ktoré ich dostanú už od štvrtého mesiaca tehotenstva od 1. 1. 2021; zrušenie doplatkov za lieky pre deti do 6 rokov a dôchodcov; nielen vlaky ale aj autobusy zadarmo; či 13-ste dôchodky už v tomto roku.  

Nuž uvidí sa, čomu neverí lekár a aj hygieni  z Peleho 11stky jemu verný poslanec Raši (výrok – „a uvidíte že od prvého januára sa to nestane”), sociálne spravodlivý jánošíkovský bývalý premiér, ktorý bohatým bral a chudobným dával (?), hovoriaci o tom, že súčasná vláda bohatým a nenažratým bankám dáva viac a viac a chudobným berie.

Niektorí ale nezabudli, ako to bolo za oných čias za spravodlivého slovenského Jánošíka, netreba ďaleko chodiť ani na východ „kde nič nebolo” ani Vadalovci a pozemková a poľnohospodárka mafia. Zrazu sa začala valiť kauza za kauzou, prišla vražda novinára, premiérových milión eur na stole za vypátranie a polapenie zločinca, skorumpovaná jurisdikcia, sudcovia a iné.  

A 13-ste dôchodky stále neprichádzali. Mnohí si kládli otázky, ako je to možné, za tak dobrých vlád s dobrými výsledkami s hrdiacim sa najlepším ministrom financií EÚ za vlády slovenských sociálnych demokracií. 

Pochopiteľne, že na Slovensku nebude všetko tak ako sa hovorí , či komentuje a komentovalo sa v týždni 29/2020 . Niekto povedal, že jedny sú za päť a tí pred nimi za sedem mínus dva. Zatiaľ nie je cieľom slovenských politických strán a niektorých jej vožďov spájať sa pre dobrú vec od iných, naopak klásť si pod nohy polená a vybíjať sa v demagogických vyhláseniach, ktorým už sami ani tí, ktorí ich do éteru a na obrazovky vypúšťajú neveria.

Nechajme sa prekvapiť tými novými, čo začali riadiť štát za Korony vírusu. Čo iné ostane dnešnému Smeru a Hlasu SD. Kritizovať a rozbíjať , veď  opozícia na Slovensku bola vždy na to určená. A aj to dobré, čo iní k hlasovaniu v NR SR navrhli, sa mnohokrát za to  nehlasovalo, lebo to neprišlo od tých, ktorí pri hlasovaní odišli, a aj ako tzv. konštruktívna opozícia nehlasovali, alebo prinajlepšom sa zdržali hlasovania.

Nuž, na Slovenku je to tak. Nateraz nám zostal aspoň Matovičov, Kollárov a Krajniakov vrabec v hrsti, zatiaľ čo deštruovaná  sociálna vykuchaná holubica SD na streche.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.