Zlyhanie v Liptovskom derby. Ružomberskí futbalisti stratili všetky tri body

Ružomberskí futbalisti prehrali v sobotu 19. februára v rámci 21. kola Fortuna ligy v derby proti Liptovskému Mikulášu. V polčase viedli o dva góly, no aj tak si z Popradu nedoviezli ani bod.

Ešte pred zápasom si hráči uctili pamiatku na bývalého trénera brankárov Milana Penksu pôsobiaceho v oboch kluboch z Liptova, ktorý tento svet opustil len deň pred derby. V prvých sekundách sa do veľkej šance dostal domáci Voško, keď jeho nájazd zlikvidoval Krajčírik. O štyri minúty neskôr poslal z ľavej vertikály loptu do šestnástky Kochan, kde ju našiel Boďa a otvoril skóre zápasu – 0:1. Hráči Tatranu Liptovský Mikuláš mohli po dvoch nebezpečných priamych kopoch skóre vyrovnať, no defenzíva Ružomberka bola na správnom mieste.

V 30. minúte získali Ružomberčania po súboji  Boďu v šestnástke pokutový kop. Exekútorom bol opäť Kochan, ktorý loptu napálil bližšie k žrdi, kde brankár nemal šancu – 0:2. V 40. minúte získali Ružomberčania priamy kop, ktorý zahrával Fabiš. Jeho pokus však skončil v rukaviciach brankára Sváčka. Ku koncu polčasu mal šancu na navýšenie Boďa, no hlavičkou netrafil bránu.

Otočka za 12 minút, strata dôležitých bodov

To, čo sa stalo druhý polčas nečakal azda nikto. V 46. minúte šiel do hry bývalý Ružomberčan Richard Bartoš. Jeho príchodom na trávnik ofenzíva Tatranu značne ožila. Bol to on sám, ktorý strelil v 64. minúte prvý kontaktný gól, keď doklepával do brány vyrazenú loptu brankára Krajčírika – 1:2. Niekoľko sekúnd na to získali domáci aj penaltu po faule Luku, z ktorej nezaváhal a vyrovnal Staš – 2:2.

V 76. minúte opäť fauloval v šestnástke Luka prenikajúceho Staša a Mikulášania dostali veľkú šancu na vedenie v zápase. To sa im aj podarilo z kopačky neomylného exekútora Staša – 3:2. Ružomberskí futbalisti mali šancu vyrovnať a odniesť po spackanom druhom polčase domov aspoň jeden bod, no ani Lichý svoju šancu nevyužil, keď zoči voči brankárovi Sváčkovi napálil loptu za autovú čiaru. V trojminútovom predĺžení sa už nič nezmenilo, čo znamenalo, že Mikulášania získali dôležité tri body v boji o záchranu. Ružomberskí futbalisti si po zápase s Liptovským Mikulášom pripísali tretiu prehru v sezóne.

Tri body môžu Ružomberčanom v budúcnosti chýbať

Tréner Ružomberčanov Peter Struhár nebol s výsledkom po zápase spokojný. Mrzeli ho najmä nevyužité šance z prvého polčasu. „Využili sme hneď prvú príležitosť. Chlapci boli v priebehu prvého polčasu aktívni. Získavali sme odrazené lopty. Prvých 15 minút druhého polčasu bolo z našej strany dobrých, ďalší gól sme ale nepridali,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Peter Struhár.

Takisto aj priznal, že jeho zverenci nevydržali v nastolenom trende a tempe celý zápas. „Budem na chlapcov apelovať, aby v našej hre vydržali počas celého zápasu, Dostali sme dva smolné a rýchle góly. Domácich sme tak posilnili v ich morálke. Odrazené lopty zbierali domáci, z čoho pramenili všetky ich šance. Nešťastné góly a penalty mojim hráčom zväzovali nohy. Zápasu by sa hodila skôr remíza,“ dodal k prehre Struhár.

Ružomberskí futbalisti sú aktuálne na 3. priečke, ktorá zaručuje pohárovú Európu. Keďže ich tabuľkový súper z Dunajskej Stredy prehral deň predtým v Zlatých Moravciach, mohli Ružomberčania svoj náskok navýšiť na osem bodov. Ďalší tabuľkový sused na 2. priečke ligovej tabuľky Spartak Trnava stratil dva body po remíze s Trenčínom, čím prehĺbili bodový rozdiel na šesť bodov pred futbalistami MFK Ružomberok.

Nadstavba o titul

Jedno kolo pred koncom základnej časti vieme s určitosťou povedať, že sa Ružomberčania stretnú v ťažkých dvoj zápasoch nadstavby o titul so Slovanom Bratislava, Spartakom Trnava, Dunajskou Stredou a Žilinou. O poslednom účastníkovi prvej šestky môže rozhodnúť aj nedeľný zápas medzi Sereďou a Senicou. Ružomberčania uzavrú základnú časť s istotou tretieho miesta zápasom s Pohroním na domácom štadióne v sobotu 26.2.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Kotora (35. A. Krčík), Šindelář, Nagy, Pavúk – Gerát, Bielák (46. Bartoš) – Pinte (58. Švec), Staš, Káčerík (46. Laura) – Voško (89. Václavik)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Lichý, Kochan – Boďa (67. Bobček), Domonkos (85. Gerec), Regáli – Rymarenko

Góly: 64. Bartoš, 66. a 76. Staš (obidva z 11m) – 4. Boďa, 31. Kochan (z 11m)

Žlté karty: 30. Pavúk, 47. Staš, 51. Pinte, 69. Bartoš, 90.+4 Sváček – 65. Madleňák, 75. Luka, 88. Regáli, 90.+3 Krajčírik

Rozhodovali: Dohál – Roszbeck, Kuba

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.