Augustový rozpis umiestnení veľkokapacitných kontajnerov

Mesto Ružomberok avizovalo, že na rok 2020 pripravili novú koncepciu pristavovania veľkokapacitných kontajnerov. Po novom pristavia štyri kontajnery na jedno stojisko, pričom občania budú svoj odpad separovať priamo na mieste.

Kontajnery budú rozdelené na biologický, veľkoobjemový a drevený odpad a do štvrtého sa bude dávať elektro odpad.

Zmena nastala po tom, čo mesto dosiahlo za posledné dva roky len „40 percentnú úroveň vytriedenia, čo je stále podpriemerné, a to sa následne prejavuje vo finančnom zaťažení mesta,“ napísalo mesto na webovej stránke.

„Predpokladám, že ľudia si na separovanie navyknú a naučia sa triediť aj odpad, ktorý majú doma. Zvýšime tým aj triedenie, ktoré nám v Ružomberku chýba,“ pripomenul zástupca primátora Ján Bednárik.

Zber odpadu do veľkokapacitných kontajnerov bude počas augusta prebiehať vždy v utorok a štvrtok od 10:00 do 18:00 na nasledujúcich miestach:

Zdroj – Mesto Ružomberok

Titulná fotografia – Pristavené kontajnery na Klačne. Zdroj – Reprofoto z videa Mesta Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.