Cestu pri železničnej stanici zrekonštruujú

Cesta pri železničnej stanici bude zrekonštruovaná v júni. Foto: ruzomberok.sk

Práce budú trvať približne tri týždne.

V nasledujúce dni bude na ružomberských cestách rušno. Okrem toho, že pokračuje rekonštrukcia cesty na Ulici Zarevúca, v utorok 21. mája začali práce na oprave povrchu vozovky na ceste III/2228 (Ulica J. Kačku), ktorá je v správe Žilinského samosprávneho kraja. Práce v blízkosti železničnej i autobusovej stanice budú prebiehať približne tri týždne na moste ponad Váh až do križovatky v smere na Dolný Kubín v úseku cesty dlhom asi 650 metrov.

„Obmedzenia v doprave závisia od postupu prác. Župa preto prosí o strpenie pri dočasnom diskomforte v doprave. Je v záujme zhotoviteľa, aby sa práce ukončili čo najskôr, vplyv na ne majú poveternostné podmienky,“ uviedol hovorca Ružomberka Vladimír Miškovčík.

Práce bude prebiehať vždy v jednom jazdnom páse. Doprava bude púšťaná striedavo vo voľnom jazdnom pruhu, koordinovať ju budú regulovčíci. Rýchlostné obmedzenie je 30 km/hod. Na daný úsek existuje obchádzka po ceste I/18 a I/18 v smer/z Dolného Kubína.

Zdroj: ruzomberok.sk

Mesto začalo s opravou kritického úseku cesty na Zarevúcej

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.