Chcú zase šíriť dobré meno Slovenska a nevedia si predstaviť vládu so šialencami – tridsať rokov odbornosti premiéra

To sú konštatovania najmladšieho predsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

Premiér, ktorý ešte pred tromi týždňami hovoril v jednu sobotu na RTVS, že by v budúcich voľbách chcel dosiahnúť aj štvrté víťazstvo Smeru, by už zrazu po tom všetkom odstúpil. Samozrejme, s podmienkou, ktorú navrhne prezidentovi, t.j. že nový premiér bude asi zo Smeru. Veď stále existuje tzv. efektívna väčšina. 

Nič síce na Slovensku netrvá večne, aj nerozborné a silné HZDS, neskôr s prídavkom za pomlčkou Ľudová strana, sa v roku 2010 pozeralo pod čiaru nepostúpivších. Len 4,32 % a neskôr tak aj pesnička jeho vodcu a bývalého premiéra Zbohom, neublížil som nikomu z vás. No a potom zlepenec týchto písmien zanikol.

Po hodinách ťažkých rokovaní, tridsať rokov politického boja súčasných skúseností premiéra a minimálne desať aktívnych dostalo dnes Slovensko tam, kde sa ocitlo dnes. Nepatrí sa hovoriť o jeho “úspešnom príbehu” a neúspechoch. Veď žiadna mafia na východnom Slovensku nebola, tak ako povedal premiér. Príchody bruselských priateľov a akýchsi úradníkov štuchajúcich do práce s eurofondmi, do domácich korupcií, rôznych vyšetrovaní a aj posledných dvoch vrážd, ako sme to dobre pod vládou novej koalície od  soboty 5. marca 2016 robili, sú toho dôkazom. 

Nuž, a tak tí nenahraditeľní si to nevedia s opozíciou predstaviť. Ako keby ona nedostala základné vzdelanie či nedosiahla vysokoškolské vzdelanie. “Hrdo, odborne a slušne” (ako mal na prevolebných bilbordoch) si to pán a úspešný právnik bývajúci kedysi v Revúcej so šialencami nevie predstaviť. Skutočne jeho slušnosť a odbornosť, ktorú dosiahol za 24 mesiacov je úžasná. “A zavrite si oči” v tomto sa asi mýliť nebudete. A určite aj po prečítaní nejakého “hoaxu”, ktorý sa objavil na dnešných slovenských weboch s tvárou (zatiaľ ešte) premiéra a vetou pod ním: “Na Slovensku nemáme problém so zločinom – je perfektne organizovaný.”

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.