Debut dvoch mladých hráčok a prvé víťazstvo ružomberských basketbalistiek v novom roku

Ružomberské basketbalistky vyhrali v prvom zápase v roku 2021 v Koniarni s Banskobystričankami 89:44. V zápase debutovali až dve mladé hráčky.

V doterajšej sezóne basketbalovej Extraligy žien vyhrali Ružomberčanky deväť zápasov. V dvoch dueloch ich súperky porazili. Vo štvrtok, v prvom zápase roka 2021, pridali ďalšie, celkovo desiate víťazstvo.

„Všetci sme sa na zápas tešili,“ povedal pre oficiálnu stránku MBK Ružomberok tréner Ružomberka Juraj Suja. Liptáčky nastúpili na zápas po 25-dňovej prestávke a zdolali súperky z BK ŠKP 08 Banská Bystrica 89:44. Po polčase svietilo skóre 47:25.

„Dlho sme nehrali, teraz bude stretnutí dosť. Mali sme dobrý týždeň. Keď dokážeme udržať na uzde snahu, ktorej dievčatá majú niekedy až príliš, bude to fajn. Dostali sme veľa bodov na môj vkus, ale, po celý čas zápasu sme mali nad ním kontrolu,“ spomenul Suja.

Do zápasu vstúpili aj dve mladé hráčky. Nina Oravcová odohrala viac ako štyri minúty a Sophie Krettová takmer dve a pol minúty, pričom zaznamenala aj dva body. „Dali sme priestor všetkým dievčatám, mladá Uramová odohrala vyše 17 minút. Rytmus možno nebol taký, aký mohol byť, ale, na druhej strane, zahrali si aj hráčky z lavičky,“ povedal lodivod Ružomberka.

Podľa oficiálneho webu ružomberských basketbalistiek bolo zaujímavosťou zápasu aj to, že napriek jasnému a jednoznačnému víťazstvu Ružomberka dali Bystričanky o jeden trojbodový kôš viac (spolu šesť) ako úradujúci majster.

Za Ružu najviac bodov zaznamenala Enabosiová (24 bodov), potom Turudićová (16 bodov), Praženicová (13 bodov) či Williamsová (12 bodov). Presadili sa aj Havranová, Živaljevićová, Uramová, Rusiňáková a Krettová. Za hostky najviac košov nastrieľala Janštová a Vargová.

„Hodnotím to pozitívne. Nastúpilo juniorsko-kadetské družstvo. V niektorých momentoch sme splnili to, čo sme chceli hrať. V určitých pasážach som bol veľmi spokojný.Najväčší problém však máme s koncentráciou, keďže mladé hráčky ju neudržia celých 40 minút. Treba im dať z hlavy von individuálne oddychové časy, ktoré si počas duelu berú. To sa dá odstrániť iba v takýchto zápasoch, alebo v tréningovom procese,“ povedal po zápase tréner Banskej Bystrice Miloslav Michálik.

Foto – Rudo Maškurica
Foto – Rudo Maškurica
Enabosiová zaznamenala najviac – až 24 bodov v zápase. Foto – Rudo Maškurica
Ružomberčanky si pripísali na svoje konto desiate víťazstvo. Foto – Rudo Maškurica

Titulná fotografia – Najaktívnejšia basketbalistka Enabosiová. Foto – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.