Dobrovoľní hasiči súťažili za tmy

Kapitáni víťazných družstiev so starostom obce Liptovská Teplá a veliteľom DHZ Ing. Števlíkom.
Nočná hasičská súťaž preverila sily 25 družstiev z Ružomberka a okolia. Súťažiaci zápasili s tmou a intenzívnym lejakom.

Začiatkom októbra sa v obci Liptovská Teplá konala tradičná Nočná hasičská súťaž o putovný pohár starostu obce Liptovská Teplá, ktorá tento rok oslávila 15 rokov pravidelného pôsobenia. Predchádzajúce dva roky túto tradíciu stopla pandémia, a tak sa súťažiaci na tohtoročný nočný požiarny útok tešili.

Hasiči bežne zasahujú aj v noci

Hlavnou myšlienkou súťaže je preverenie akcieschopnosti hasičských družstiev v náročných, respektíve sťažených svetelných podmienkach. Súťaž sa konala v sobotu 1. októbra večer, kedy intenzívne pršalo. Podmienky boli ovplyvnené dažďom, ale aj tmou.

,,Nočná hasičská súťaž sa koná vo večerných hodinách – za tmy, respektíve v ťažších svetelných podmienkach, čo si vyžaduje od súťažiacich vyššiu koncentráciu na prevedenie útoku, ako je to za vidna,“ uviedol Milan Kašák, starosta obce Liptovská Teplá.

Dobrovoľní hasiči predviedli požiarny útok na miestnej asfaltovej komunikácii v Liptovskej Teplej. Podľa starostu im počasie moc neprialo. ,,Pred súťažou dlho a intenzívne pršalo, aj počas súťaže boli menšie či intenzívnejšie prehánky. Ale ani pri ostrom zásahu sa počasie nepýta,“ vysvetlil Kašák, ktorý dodal, že i to je pointou prípravy hasičských družstiev – zasahovať aj za sťažených podmienok.

Najlepšie hasičky sú v Liptovskej Teplej

Do súťaže sa zapojilo 25 družstiev prevažne z Liptova, no našli sa aj družstvá z Turca, Spiša a Považia. Tímy z jednotlivých obcí boli rozdelené do dvoch kategórií – muži a ženy.

Najlepšie sa darilo hasičom z obce Turčianske Jaseno s časom 16,06 sekúnd, druhí skončili hasiči z Brvnišťa s časom 17,48 a tretie miesto obsadili hasiči z Partizánskej Ľupče, ktorým sa podarilo umiestniť s časom 17,64 sekúnd.

Najlepšie hasičky majú v Liptovskej Teplej, ktorým sa podarilo zvíťaziť s časom 19,37. Hasiči z obce Turčianske Jaseno obsadili stupienky aj v ženskej kategórii, ktorým sa podarilo uspieť s časom 20,29 na druhom mieste. Tretie miesto si domov odniesli hasičky z obce Hranovnica na Spiši s časom 24,38.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu, pôsobila som tri roky ako moderátorka v dennom školskom (teraz už lokálnom) rádiu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania článkov rada pomáham tvorcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.