Dopravu medzi Liptovskou Osadou a Donovalmi komplikovalo stádo kráv

Vyše sto kusov kráv pobehovalo pomedzi autá. Foto: Ivka Andrášik
Rekonštruovaný úsek bol okrem svetelných semaforov bohatší o stovku kráv. Niektorí vodiči sa pousmiali, iní hromžili.

Sviatok Cyrila a Metoda využili viacerí na výlet do prírody, za dobrodružstvom alebo za rodinou. Napriek avizovaným búrkam bolo na strednom Slovensku horúco a frekvencia áut či motocyklov bola na cestách vyššia.

„Biokosačky“ popri ceste

Sviatkové popoludnie využili vodiči na cestu domov. Tá sa podvečer skomplikovala na rekonštruovanom úseku štátnej cesty I/59 Liptovská Osada – Korytnica. Okrem svetelných semaforov, ktoré riadia dopravu obojsmerne, pomedzi autá sa prechádzali kravy. Tie komplikovali dopravu a vytvárali zdržanie.

,,Donovaly. Úsek medzi semaformi. Behá tam cez 100 kusov kráv kade-tade po ceste a vzniká tak zdržanie. Veľmi opatrne týmto úsekom,” upozornil na dopravnú situáciu v skupine na sociálnej sieti administrátor stránky Alojz Kollár.

Pod príspevkom sa začali zbierať najmä vtipné komentáre. ,,Za Liptovskou Osadou nasadili cestári biokosačky, tak potom pozor na tieto kočky, pobehuje tam viacero kúskov. Prechádzajte opatrne,“ napísal administrátor stránky.

Čiastočná uzávera rekonštruovanej cesty trvá podľa polície od 1. apríla 2023 do 30. septembra 2024.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Ako sú na tom Horské priechody

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.