Druhé kolo súťaže FOTORUŽA pomaly končí

Témou prvého kola bola Ružomberok a jeho premeny. Foto: František Vanek
Tri najlepšie fotografie prvého kola súťaže FOTORUŽA už poznajú svojich víťazov. Druhé kolo končí 16. októbra.

 Fotografická súťaž FOTORUŽA aj tento rok dopriala nádejným fotografom možnosť ukázať svoje schopnosti a zapojiť sa do lokálnej fotosúťaže. Celkový víťaz získa štýlový retro foťák v hodnote takmer 900 eur.

Prvé kolo odkrylo premeny Ružomberka

Prvé kolo obsahovalo tému Ružomberok a jeho premeny, v rámci ktorej autori zaslali do jedného kola maximálne tri fotografie. Rovnaký postup je aj pri ďalších kolách. Fotosúťaž vyhlasuje Inštitút RK s mediálnou podporou RK Magazínu.

,,Odborná porota po každom kole vyhodnotí súťažné fotografie, tri najlepšie postupujú do finále súťaže, pričom najlepšia z nich získava cenu kola – USB 64 GB. Z fotografií, ktoré postúpili do finále, porota vyberie víťaznú fotografiu, ktorej autor získa hlavnú cenu – fotoaparát,“ informuje Inštitút RK o fotosúťaži.

Tri najlepšie fotografie prvého kola, ktoré postupujú do finále, poslali autori: František Vanek (Názov foto: Stará a nová), Martin Zelinka (Názov foto: Keď príroda musí ustúpiť) a Stanislav Pivko (Názov foto: S časom), ktorý je zároveň aj víťazom prvého kola.

Názov foto: S časom. Autor: Stanislav Pivko
Názov foto: Stará a nová. Autor: František Vanek
Názov foto: Keď príroda musí ustúpiť. Autor: Martin Zelinka

Leto v Ružomberku

V druhom kole sa súťažiaci zamerajú na Leto v Ružomberku, ktoré bolo horúce, ale aj suché. Určite máte množstvo fotografií v telefóne alebo aj fotoaparáte. Fantázii sa medze nekladú. Čo sa vám na lete najviac páčilo? Čo vás potešilo? Skúste porozmýšľať, vylovte v archíve dychberúce zábery a zapojte sa do súťaže.

Hlavnou cenou je štýlový digitálny fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark IV + objektív 14–42 mm, ktorý sa prispôsobí akémukoľvek oku. Je ideálny napríklad na fotografovanie prírody alebo dianie na javisku, no zároveň ponúka umelecký filter, ktorý momentkám zo života dodá nezameniteľný retro nádych.

Fotosúťaž je spustená aj tento rok

Do súťaže sa môže zapojiť ktokoľvek – profesionálny fotograf alebo amatér, ktorý sa foteniu venuje vo svojom voľnom čase. Dôležité je mať správne oko, pochopiť tému a zaujať porotu. Cena pre víťaza kola je USB kľúč 64 GB.

Viac informácií o fotosúťaži Fotoruža sa dozviete na webovej stránke.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.