Gymnastický deň pre deti

V Gymnáziu Ružomberok sa v utorok 7. júna  uskutočnil 11. ročník Gymnastického dňa. Zábavno-športové podujatie bolo určené deťom materských škôl a prvých ročníkov základných škôl.

Podľa vedenia školy po dvojročnej prestávke v dôsledku pandémie bol oň veľký záujem. Zo strany detí i pedagógov. Organizátori rozdelili exteriér školy a telocvičňu na niekoľko športových zón: gymnastickú, atletickú, basketbal a florbal, volejbal a futbal. K nim pribudla aj osobitná zóna – uzavreté mestské ihrisko na Makovického ulici.

Naši študenti pod odborným vedením telocvikárov ukázali deťom, ako môžu aktívne a zmysluplne tráviť voľný čas. Prispeli tak k vytváraniu si pozitívneho vzťahu k športu, priateľstvu a tolerancii,“ uviedla riaditeľka gymnázia Iveta Kmeťová. Dodala, že to bol deň bol plný veselej športovej atmosféry, smiechu a radosti. K dobrej nálade prispelo aj pekné počasie.

Fotogaléria

Zdroj: Gymnázium v Ružomberku

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.