Hubár skolaboval nad Korytnicou a zomrel

73-ročný muž skolaboval v lese pri jednom z prameňov nad kúpeľmi Korytnica. Resuscitáciu mu poskytovali najskôr okoloidúci, potom aj horskí a zdravotní záchranári. Žiaľ, neúspešne.

Horskí záchranári z Veľkej Fatry zasahovali v nedeľu 16. októbra dopoludnia nad kúpeľmi Korytnica v okrese Ružomberok. Počas zbierania húb tam skolaboval 73-ročný muž zo Slovenska. Napriek zásahu horských i zdravotných záchranárov sa ho nepodarilo oživiť. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

Muž skolaboval v lesnom poraste pri jednom z prameňov nad kúpeľmi Korytnica. Resuscitáciu mu poskytovali najskôr okoloidúci svedkovia, potom aj horskí a zdravotní záchranári. Napriek maximálnemu úsiliu zúčastnených sa muža nepodarilo oživiť.

„Záchranári z Oblastného strediska HZS Veľká Fatra telesné pozostatky nebohého muža pozemne transportovali z lesného porastu k terénnemu vozidlu, autom následne k pozemnej komunikácii, kde ich odovzdali príslušníkom Policajného zboru,” informuje HZS.

Zdroj: HZS 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.