Kolár predstavil svoje povolebné plány. S priestormi na radnici problém nemal

Primátorský kandidát Róbert Kolár tvrdí, že v Ružomberku pred voľbami vládne atmosféra strachu.

Vypracovanie systému parkovania, vytvorenie podnikateľského inkubátora, namontovanie verejne dostupného merača emisií či posun v rokovaniach o dostavbe D1.

Nezávislý kandidát na primátora Ružomberka Róbert Kolár si vytýčil 12 priorít, ktoré chce v prípade svojho zvolenia do čela mesta presadiť počas prvých sto dní.

„Spolu s tímom sme pripravili konkrétne riešenia na prvých sto dní, aby hneď zo začiatku Ružomberčania pocítili, že to s rozkvitaním Ružomberka myslíme vážne. Samozrejme, ak nám 10. novembra dajú dôveru,“ uviedol Kolár v spoločnosti štyroch kandidátov na poslancov, ktorí ho verejne podporujú.

Na otázku Ružomberského magazínu, či nie je takýto počet poslaneckých kandidátov prinízky, Kolár odpovedal, že v meste vládne atmosféra strachu. „Práve preto sa časť nezávislých kandidátov do mestského zastupiteľstva rozhodla oficiálne nepodporiť žiadneho z primátorských kandidátov. Niektorí z nich mi však neoficiálne vyjadrili svoju podporu,“ argumentoval Kolár, podľa ktorého úlohou zvoleného primátora bude vytvoriť z vedenia mesta a 25 zvolených poslancov jeden efektívne fungujúci celok.

Keďže tlačová konferencia sa konala v priestoroch mestského úradu, na čele ktorého stojí Kolárov protikandidát Igor Čombor, Ružomberský magazín zaujímali okolnosti tohto rozhodnutia. „Mestský úrad je pôdou, kde sa pripravujú dôležité rozhodnutia, do ktorých som sa ako mestský poslanec zapájal aj ja. Oslovil som sekretariát prednostu mestského úradu a s rezerváciou priestoru pre moju tlačovú konferenciu nemali žiadny problém,“ vysvetlil Kolár, ktorý sa vyjadril aj k vzájomnej komunikácii s ďalším primátorským kandidátom Karolom Javorkom.

„Spolu sme rokovali viackrát a nikdy som neodmietol pozvanie k spoločnému rokovaciemu stolu,“ uviedol Kolár.

Okrem súčasného primátora Igora Čombora a jeho vyzývateľov Róberta Kolára a Karola Javorku, všetci kandidujú ako nezávislí, sa o zvolenie do primátorského kresla uchádza aj kandidát KDH Ján Bednárik.

Foto – autor

Róbert Kolár je spolumajiteľom spoločnosti R PRESS, s.r.o., ktorá je vydavateľom Ružomberského magazínu.

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.