Leto

Leto je pre mňa spojené predovšetkým s letnými prázdninami.

Sedel som pred pár dňami podvečer s našim starším synom v záhrade. Má 14 rokov. Rozprávali sme sa a on hovorí: „Ocino, ako ten školský rok rýchlo ubehol.“ „A prázdniny vám ubehnú ešte rýchlejšie,“ odpovedal som mu.

Teším sa z ich voľna. Školský rok so všetkým školskými a mimoškolskými povinnosťami je pre deti naozaj náročný. Dopoludnia škola, popoludní krúžky, hudobné nástroje, plaváreň a, samozrejme, príprava na ďalší školský deň.

Spolu s ostatnými rodičmi a starými rodičmi sa pred letnými prázdninami stretávame na záverečných predstaveniach, kde môžeme vidieť a počuť, čomu sa naše deti venovali počas roka. My sme absolvovali záverečné prehrávky Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš, kde Andrej hral na basovej gitare a Viktor na klavíri, ako aj krásne predstavenie folklórneho súboru Liptáčik, ktoré bolo tentokrát na motívy z Liptovských Revúc, kde Viktor tancuje.

A popri tom som sa už spolu s nimi tešil na čas prázdnin, keď si budú môcť užiť bezstarostný čas a čerpať silu do ďalšieho roka.

Prajem všetkým deťom krásne bezstarostné leto. Leto plné nových zážitkov, nových priateľstiev. Nech sa všetky deti vrátia do školských lavíc v septembri oddýchnuté, pripravené zvládnuť ďalší školský rok.

Článok bol publikovaný ako Slovo vydavateľa v Ružomberskom magazíne číslo 6-7/2019.

Považujem sa v prvom rade za Ružomberčana. V roku 2017 som založil a odvtedy vydávam Ružomberský magazín. Štyri roky som pôsobil ako poslanec v mestskom zastupiteľstve. Pracoval som v manažérskych pozíciách, dlhodobo riadim súkromnú stavebnú spoločnosť. Vyštudoval som Ekonomickú fakultu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.