Malinô Brdo otvorilo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Lyžovačka na Maline začala dva dni pred vianočnými sviatkami. Foto: Filip Kubáň
Najväčšie dolnoliptovské lyžiarske stredisko je od dnešného dňa k dispozícii.

Milovníci zimných športov si po niekoľkých mesiacoch opäť prídu na svoje. Lyžiarske stredisko Malinô Brdo ski & bike family park je od piatka 22. decembra v dennodennej prevádzke od 8:30 do 15:30 hod. Pre návštevníkov je k dispozícií hlavný lyžiarsky svah na Maline v celkovej dĺžke jeden kilometer, na ktorom sa aktuálne nachádza 50 centimetrov snehu.

Lyžiarmi obľúbená zjazdovka do Hrabova ešte nie je spustená, aj keď je už do značnej miery zasnežená. Z prepravných zariadení sú k dispozícii 8-miestna kabínková lanovka z Hrabova na Malinô Brdo a 4-sedačková lanovka na vrchol kopca Malinné. Pre deti sú otvorené dva lyžiarske vleky.

K otvoreniu lyžiarskej sezóny pred Vianocami prispel skorý príchod zimy na konci novembra, keďže teploty pod bodom mrazu, s výnimkou krátkeho oteplenia, sa držali až do nedele 10. decembra. Následne sa síce zima odmlčala, no stredisku pomohla aj výdatná snehová nádielka zo začiatku mesiaca.

Malinô Brdo plánuje začať zimnú sezónu skôr

Ako vyzerala príprava na zimnú sezónu na Malinom Brde si môžete pozrieť na nasledujúcich snímkach.

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.