Maturantov čaká absolvovanie internej časti maturitnej skúšky

Foto: Facebook/Stredná odborná škola polytechnická v Ružomberku
Ústna časť “skúšky dospelosti” sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 23. mája do 10. júna. Termíny určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné regionálne úrady školskej správy.

Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna časť “skúšky dospelosti” sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 23. mája do 10. júna. Termíny určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné regionálne úrady školskej správy.

„Opravný termín pre internú časť maturitnej skúšky je september 2022, alebo február nasledujúceho školského roka,” informuje na svojom webe Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. V prípade, že na opravný termín maturitnej skúšky bude prihlásený vysoký počet žiakov, rezort školstva rozhodnutím ministra určí dodatočný opravný termín do konca školského roka 2021/2022.

Maturity v Ružomberku

V okrese Ružomberok sa ústne maturitné skúšky konajú už dnes, a to na strednej škole Gymnázium v Ružomberku, Spojenej škole-Strednej odbornej škole obchodu a služieb, na Škole umeleckého priemyslu a na Súkromnom bilingválnom gymnáziu. Trvať budú do piatka 27. mája. Ďalší maturitny týždeň od 30. mája do 4. júna čaká maturantov na škole Gymnázium sv. Andreja, Obchodná akadémia, Stredná zdravotnícka škola Márie Terézie Schererovej a Stredná odborná škola polytechnická v Ružomberku.

V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku 40.390 žiakov. Internej časti maturitnej skúšky predchádzala v marci písomná časť, ktorá pozostávala z testu a slohovej práce zo slovenského jazyka a literatúry, vybraného cudzieho jazyka a takmer 5000 študentov absolvovalo test z matematiky. Písomne maturovali aj žiaci zo škôl národnostných menšín, a to zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.