Medzinárodná súťaž pritiahla do Ružomberka stovky tanečníkov

V sobotu sa v Koniarni uskutočnila medzinárodná súťaž v štandardných a latinsko-amerických tancoch Ružomberok Open – Pohár primátora mesta Ružomberok.

V šestnástich kategóriách súťažilo 160 párov zo Slovenska, z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Ukrajiny. Tanečníci si zmerali sily v jednej hobby súťaži a pätnástich bodovacích.

Organizátori tento rok rozšírili počet juniorských kategórií. Na parkete sa predviedli aj deti, dospelí a seniori. Sprevádzala ich hudobná skupina RK Jazz Band.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Úlohou podujatia bolo podporiť talentovaných tanečníkov a spropagovať spoločenské tance. Lákadlom pre návštevníkov, ktorých na akciu každoročne zavíta približne tritisíc, bola aj výhra v tombole – automobil s plnou nádržou na víkend.

Súťaž organizovalo Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a mesto Ružomberok. Priamy prenos mali milovníci tanca možnosť vidieť na portáli tancujeme.com.

Foto – tancujeme.com

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.