Menej pozitívnych, no viac hospitalizovaných. Aj ďalší týždeň bude ružomberský okres v bordovej farbe

Dáta ministerstva zdravotníctva naznačujú zlepšujúcu sa pandemickú situáciu. Ružomberský okres však ostáva bordovým, čiže v treťom stupni varovania.

Na Slovensku sa situácia podľa ministerstva zdravotníctva mierne zlepšuje vďaka dôslednému dodržiavaniu opatrení zo strany verejnosti.

Týždenná štatistika Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorú spracováva vždy začiatkom týždňa rezort zdravotníctva, ukazuje pre okres Ružomberok stabilizovanú situáciu.

Síce sa vážená incidencia zlepšila z čísla 1205 na 1014, počet hospitalizovaných na 100-tisíc obyvateľov narástol z 83 na 92. Trend 7-dňovej incidencie rovnako ako zhodnotenie RÚVZ ostali týždenne nezmenené.

Slovensko bude môcť uvoľniť opatrenia od 19. apríla, ak si udrží pozitívny vývoj poklesu v číslach.

„Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením covid-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do takzvanej bordovej farby už 19. apríla,“ tvrdí ministerstvo.

Okolité okresy, podobne ako Ružomberok, ostanú v bordovej farbe. Výnimkou je len východný sused – okres Liptovský Mikuláš – ktorý sa zafarbí na červeno. Pod Tatrami bude platiť druhý stupeň varovania.

Dáta pre okres Ružomberok:

  • Vážená incidencia: 1014 (minulý týždeň: 1205)
  • Počet hospitalizovaných na 100-tisíc obyvateľov: 92 (minulý týždeň: 83)
  • Trend 7-dňovej incidencie: 0,9 (minulý týždeň: 0,9)
  • Zhodnotenie RÚVZ: (minulý tyždeň: 5)
Rozmedzia čísel, podľa ktorých sa určuje farba okresu. Zdroj – Covid automat

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.