Okres Ružomberok je oddnes naďalej medzi červenými okresmi. Situácia sa však zlepšuje aj na dolnom Liptove

 Regionálny úrad verejného zdravotníctva registruje v ružomberskom okrese zlepšenú pandemickú situáciu.

Podľa ministerstva zdravotníctva sa situácia mierne zlepšila aj na Slovensku. Vláda minulý týždeň na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci Covid automatu nové rozdelenie okresov.

Dolný Liptov zostáva naďalej v červenej farbe, no dáta ministerstva zdravotníctva, ktoré im poskytujú regionálne úrady verejného zdravotníctva naznačujú zlepšenie aj v ružomberskom okrese.

Zdroj – korona.gov.sk

Vážená 14-dňová incidencia, pri ktorej ide o prepočet pozitívne testovaných ľudí v okrese na 100-tisíc ľudí, je v Ružomberku na čísle 143, pritom minulý týždeň bola na čísle 432.

Taktiež sa zlepšilo hodnotenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Minulý tyždeň úrad hodnotil ružomberský okres číslom 5, teraz dostal región dolného Liptova štvorku.

Medzi susednými okresmi je na tom najlepšie okres Liptovský Mikuláš, ktorý bude od 24. mája v oranžovej farbe. Ostatné okresy – Dolný Kubín, Martin a Banská Bystrica – sú v ružovej farbe v covid automate.

Titulná fotografia: Ružomberok z cesty I/18. Foto – MediaHub mesta Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.