Mesto s dopravcom zabezpečilo pre cestujúcich mestskej autobusovej dopravy 1 200 respirátorov FFP2

Od 8. marca si v autobusoch mestskej hromadnej dopravy môže každý cestujúci zobrať jeden respirátor pre osobnú potrebu, informovalo mesto na sociálnej sieti.

Vedenie mesta spoločne s mestským dopravcom, spoločnosťou Blaguss, zabezpečili celkovo 1 200 respirátorov typu FFP2. „V obchodoch a mestskej hromadnej doprave bude od 8. marca povinné nosenie respirátora FFP2. Vo všetkých interiéroch bude respirátor povinný od 15. marca,“ informuje ministerstvo vnútra, ktoré bude dohliadať na plnenie nariadení.

„Od pondelka 08.03.2021 budú respirátor k dispozícii v autobusoch MAD. Záleží nám na tom, aby ste aj v tomto období využívali verejnú dopravu, preto bude v každom autobuse možné zobrať si potrebný respirátor,“ píše sa v statuse mesta Ružomberok

Respirátory budú umiestnené na sedačkách za vodičom autobusu. Pásky, ktoré doteraz vymedzovali priestor vodiča budú odstránené. Na sedadlách kde budú respirátory platí zákaz sedenia.

 

„Každý si môže zobrať jeden kus pre osobnú potrebu. Prosím dodržujte toto opatrenie, myslíte tým aj na ostatných cestujúcich.
Stále platí, že MAD premáva v prázdninovom režime, myslite na to hlavne pri hľadaní spojov na príslušnej zastávke kde je vývesný cestovný poriadok,“ upozorňuje mesto.

Titulná fotografia – Repirátory FFP2 v MAD Ružomberok. Foto – FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.