Mestská autobusová doprava počas sviatkov posilňuje spoje

K cintorínu budú autobusy premávať každú polhodinu až hodinu. Mesto prosí obyvateľov o využívanie mestskej verejnej dopravy, aby predišlo komplikáciám s parkovaním.

Mestská autobusová doprava bude počas tohto víkendu a v pondelok na Sviatok všetkých svätých premávať podľa tzv. dušičkového režimu.

Počas týchto dní budú posilnené spoje MAD pre návštevníkov cintorína pod Kalváriou. V meste budú autobusy jazdiť v 30-minútovom takte, v mestských častiach Černová, Hrboltová a Biely Potok každých 60 minút.

„Predídeme tak problémom s organizáciou dopravy a parkovania v lokalite Pod Kalváriou. Využite prosím možnosť dopraviť sa na cintorín MHD,“ uvádza mesto.

Priamo k cintorínu jazdí zelená linka č. 6. Na konečnú zastávku pod Kalváriou smeruje z Hrboltovej. S ostatnými linkami však má prestupné uzly. Na „šestku“ tak môžu prestúpiť aj obyvatelia z ostatných častí mesta.

Posilnené spoje MAD počas sviatkov. Zdroj: mhdrk.sk

Pre obyvateľov Rybápoľa bude pripravený prestup na zastávke ŽST Rybárpole. Každý spoj tu bude čakať prípoj fialovej linky č. 5. Medzi zastávkou Rybárpole a Kalvária budú autobusy premávať v 30-minútovom intervale.

Obyvatelia z Černovej a sídliska Klačno (linka 3) budú mať zabezpečený prestup na zastávke Katolícka univerzita pri Tescu.

Ďalšou prestupnou zastávkou je Mestský úrad. Prestúpiť na šestku smerom na cintorín tu môžu cestujúci z liniek 1 a 2. Obyvatelia z Baničného a Rovne nastúpia na modrú linku dva, ktorá na zastávke Baničné len zmení číslo a pokračovať bude ako jednotka až k zastávke pri radnici, odkiaľ je zabezpečený prestup.

Doprava medzi zastávkami Baničné a Mestský úrad bude premávať každých 30 minút.

Tieto režimy platia aj v prípade cesty naspäť z cintorína. Viac informácií o cestovných poriadkoch počas sviatkov si prečítate TU.

Titulná fotografia: záber spoja na zastávke Mestský úrad, ktorý je prestupným uzlom liniek 1 a 2 smerom na cintorín pod Kalváriou. Autor: Viktor Mydlo 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.