Mestský úrad zriadil od utorka infolinku a bezplatné právne poradenstvo

Radnica zriadila od utorka 24. marca dočasnú infolinku ohľadom tém súvisiacich s koronavírusom. Číslo je 044/431 44 62. Rovnako tak začalposkytovať bezplatné právne poradenstvo prostredníctvom emailu pravnik@ruzomberok.sk.

„Informačnú linku zriadila radnica nie len pre ľudí v núdzi, ale pre každého,“ povedal primátor Igor Čombor. Zodpovedným zamestnancom za fungovanie linky je hovorca mesta.

Infolinka bude funkčná 24 hodín denne. V čase od 07:00 do 15:00 bude hovor smerovaný priamo do klientskeho centra, kde infolinka fyzicky sídli.

Od 15:00 až do 07:00 bude presmerovaná do budovy Mestskej polície. „Náčelník mestskej polície Ivan Stromko navrhol, aby nebola linka vo večerných hodinách vypnutá, ale aby bola presmerovaná k príslušníkom mestskej polície. Je to ich gesto, ako si navzájom pomôcť, za čo som im veľmi vďačný,“ dodal primátor.

Mesto Ružomberok je podľa hovorcu Viktora Mydla doteraz jedinou samosprávou, kde v aktuálnej situácií operuje 24 hodinová infolinka.

Telefónne číslo infolinky je 044/431 44 62

Spolu s infolinkou mesto spustilo aj bezplatnú právnu pomoc pre Ružomberčanov. Zriadená je prostredníctvom mailovej stránky pravnik@ruzomberok.sk.

„Mnohí Ružomberčania majú otázky týkajúce sa pracovno-právnych vzťahov. Nevedia, či ich zamestnávateľ môže poslať na neplatené voľno a iné zložitejšie otázky, na ktoré je potrebné odborne odpovedať a poradiť,“ reagoval primátor a dodal, že vypracovanie tohto posudku bude prebiehať na princípe pro bono – čiže bezplatne. Právnu poradňu mesto zriadilo dočasne a zodpovedný za jej chod bude externý právnik mesta Martin Alušic v zmysle mandátnej zmluvy uzatvorenej s mestom Ružomberok.

Zdroj- Tlačová správa mesta Ružomberok/redakcia

Titulná fotografia – ilustračná. Zdroj: TASR/nitra.dnes24.sk.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.