Michal Lazár: Som za otvorený dialóg o ovzduší

Prečítajte si komentár viceprimátora Michala Lazára o dôležitosti otvoreného dialógu o ovzduší v meste.

Milí Ružomberčania. Dovoľte mi najskôr poďakovať sa Vám za pozretie videa, či prečítanie môjho blogu zo stredy. Aj vďaka tomu došlo k zmierneniu emócií vo facebookovom priestore a dnes sme tak schopní komunikovať vecnejšie a efektívnejšie. Ak máme bojovať za lepšie životné prostredie v meste, musíme držať spolu.

Aby však neostalo len pri prázdnych rečiach, vo štvrtok 18.7. som sa stretol s odborne spôsobilou osobou Ing.arch. Burjanom v Žiline, ktorý pracuje na územnom pláne mesta Ružomberok. Dal mi stanovisko,  o ktorom budeme verejnosť informovať hneď, ako ho dostaneme aj v písomnej podobe. Vzhľadom na to, že ovzdušie je vec verejná, rozhodol som sa, že zorganizujem stretnutie so zástupcami združení a občianskych iniciatív, ktoré pôsobia v oblasti ochrany ovzdušia v meste.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Na stretnutie sú pozvaní všetci poslanci MsZ a zástupcovia lokálnych médií.
Verím, že nájdeme spoločné prieniky v úsilí, ako nášmu mestu pomôcť aj bez toho, aby sme sa navzájom hašterili či urážali.

Vždy som bol za otvorený dialóg a som za dialóg aj v tomto prípade.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZIXSrpZDh8U&w=560&h=315]

 

Prvý viceprimátor mesta Ružomberok