Moje dievčatá sú hrdinky, tvrdí Suja po zisku druhého finálového bodu

Ružomberčanky zvíťazili aj v druhom domácom zápase a vo finálovej sérii s Piešťanskými Čajkami idú opäť do vedenia.

Tretie finálové stretnutie zvládli lepšie domáce basketbalistky Ružomberka, ktoré v dramatickom dueli porazili Piešťany 82:70.

„Sú to príjemné pocity, získali sme druhý finálový bod. Zhodnotím to stručne – moje dievčatá sú pre mňa za dnešný výkon hrdinky,“ tešil sa po zápase tréner Ruže Juraj Suja. Ružomberok vedie vo finálovej sérii 2:1.

S Ružomberčankami to však nevyzeralo po polčase najlepšie. Podľa Suju sa ale žabky nevzdali a nepoddali. „Zdravo sme sa nahnevali, nezlomil nás ani nepriaznivý vývoj zápasu. Súper má svoju kvalitu, čo sme mohli aj dnes vidieť. Nezlomnou vierou, že sme tu doma, sme to dobojovali do konca. Dali sme 51 bodov v druhom polčase, klobúk dole pred dievčatami, že toto dokázali,“ povedal Suja.

Najviac za Ružu zaznamenala Srbka Turudićová a reprezentantka Čiernej Hory Živaljevićová. Obe nazbierali 17 bodov. V tíme Piešťanských Čajok sa najviac darilo Slovenke Terézii Páleníkovej (22 bodov).

V prvom zápase porazili Ružomberčanky Piešťany 74:56, potom Čajky vyrovnali domácim zápasom, keď zvíťazili 75:64.

Ak Ruža v ďalšom zápase v Piešťanoch vyhrá, bude sa tešiť z titulu. Stretnutie je v Diplomat Aréne naplánované na stredu 28. apríla o 18. hodine.

Štatistiky tretieho finálového zápasu:

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 82:70 (12:19, 31:34, 59:52).

MBK Ružomberok: Turudićová a Živaljevićová po 17, Praženicová 13, Enabosiová 12, Stašová 10, Rusiňáková 7, Havranová 6.

Piešťanské Čajky: T. Páleníková 22, Tadićová 14, Hamilton-Carterová 10, Hašková a Sailerová po 6, Miletićová a Kozáková po 5, Martišková 2.

Štvrtiny: 12:19, 19:15, 28:18, 23:18. TH: 24/20 – 18/12. Trojky: 6-6. Bez divákov. Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Urhin. Úspešnosť streľby: 47% – 43%.

Titulná fotografia: Tréner Juraj Suja na lavičke MBK. Foto – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.