Mŕtva žena v potoku a viacero dopravných nehôd zamestnali ružomberských hasičov

Ružomberskí hasiči vykonali za ostatné dva týždne desať výjazdov. Vyťahovali, žiaľ, už mŕtvu ženu z potoka, pomáhali pri dopravných nehodách, ale aj úrazoch, otváraní bytov a, našťastie, len menších požiaroch.

Hasiči okresného riaditeľstva v Ružomberku vykonali od 6. decembra do 19. decembra 8 výjazdov ku technickým zásahom.

Dňa 8. decembra vykonali výjazd ku žene v potoku v Liptovských Revúcach. Hasiči v špeciálnych odevoch do vody ženu vytiahli s potoka a lekár konštatoval smrť. Usmrtenú ženu odviezla pohrebná služba. 

Na druhý deň hasiči zasahovali na Textilnej ulici pri dopravnej nehode dvoch osobných áut. Autá zabezpečili proti vzniku požiaru a zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc. Pri nehode nedošlo ku úniku prevádzkových kvapalín.

Aj v utorok 10. decembra hasiči zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na štátnej ceste č. 59 pri Liptovskej Osade. V aute boli zakliesnení vodiči, tak hasiči na ich vytiahnutie použili hydraulickú techniku. Dve zranené osoby ošetril lekár zo sanitky rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). Hasiči uniknuté prevádzkové kvapaliny posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby. Poškodené autá odtiahli na blízku odstavnú plochu.

Hasiči boli privolaní príslušníkmi polície ku otvoreniu bytu v stredu 11. decembra v bytovke na Poľnej ulici v Ružomberku. Byt otvorili za použitia jednoduchých hasiacich prostriedkov. Aj na druhý deň, vo štvrtok 12. decembra hasiči otvorili byt v bytovom dome, ale tentoraz na ulici Kľačno.

V piatok 13. decembra zasahovali pri nehode osobného auta na ceste 2. triedy pri Liskovej, ktoré narazilo do kopca vedľa cesty. Dvom zraneným osobám hasiči poskytli predlekársku pomoc do príjazdu sanitky RZP. Poškodené auto odtiahli na krajnicu cesty.

Aj v nedeľu 15. decembra hasiči zasahovali pri nehode, ale teraz troch osobných áut na Považskej ulici. Uniknuté kvapaliny posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby. Poškodené autá hasiči odtlačili na odstavnú plochu. Pri nehode sa nikto nezranil.

Hasiči boli privolaní v pondelok 16. decembra ku vytiahnutiu staršej ženy, ktorá spadla na chate dole úzkymi schodmi. Hasiči ženu zafixovali do celotelovej dlahy a vyniesli do chaty, kde ju preložili na nosidlá a naložili do sanitky.     

Za uplynulé obdobie došlo v okrese Ružomberok ku dvom požiarom. V pondelok 9. decembra horela propán butánová fľaša v Hubovej. Hasiči po príchode na miesto uhasili požiar fľaše jedným vysokotlakovým prúdom a uzatvorili ju. Pri požiari nedošlo ku žiadnej škode na majetku. Príčinou vzniku požiaru bolo porušenie tesnosti spoja na ventile fľaše. V sobotu 14. decembra hasiči vykonali výjazd ku požiaru odpadu medzi unimo bunkami. Hasiči požiar uhasili dvomi vedrami s vodou. Ani pri tomto požiari nedošlo ku škode na majetku. Príčinou požiaru bolo spaľovanie odpadu mimo skládok. Pri požiaroch nedošlo ku zraneniu ani ku usmrteniu osôb. Hasiči pred požiarom uchránili majetok v odhadnutej hodnote 15-tisíc eur.     

Hasiči okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Ružomberok návštevníkom a všetkým obyvateľom okresu Ružomberok želajú príjemné a veselé Vianoce a šťastný Nový rok 2020 bez dopravných nehôd, iných nepríjemných udalostí a požiarov. Čím menej budeme mať my práce, tým sa budete mať vy lepšie a budete spokojnejší.

Zdroj – Tlačová správa HaZZ Ružomberok.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.