Prvý požiar v roku nahlásili hasičom 1. januára už 25 minút po polnoci. Spôsobila ho pyrotechnika

Za prvých deväť dní roka privolali ružomberských hasičov ku štyrom požiarom. V jednom prípade, pravdepodobne pri požiari stravy v bytovke na ulici Za dráhou, požiar ani nenašli. Cítiť bolo len smrad, ktorý odvetrali. Vôbec nemuseli zasahovať pri dopravných nehodách.

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku vykonali od 1. januára do 9. januára 2020 štyri výjazdy ku požiarom. Nevykonali žiadny výjazd ku technickým zásahom.

K prvému požiaru v roku ich privolali 1. januára už 25 minút po polnoci, kedy došlo ku požiaru papierovej základne pyrotechniky pri plastových kontajneroch na Hollého ulici v Ružomberku.  Hasiči po príchode na miesto uhasili požiar jedným vedrom s vodou. Pri požiari nedošlo ku žiadnej škode na majetku. Príčinou vzniku požiaru bolo používanie zábavnej pyrotechniky neznámou fyzickou osobou.

V ten istý deň, ale už nad ránom hasiči vykonali výjazd ku požiaru stravy v bytovom dome na ulici Za dráhou. Napriek snahe hasičov aj obyvateľov požiar nebol nájdený, tak hasiči len odvetrali priestor schodišťa, kde bolo cítiť zápach po zhorení stravy. Ani pri tomto požiari nedošlo ku škode na majetku.

V sobotu 4. januára zasahovali pri požiari plastového kontajneru na odpad na Považskej ulici. Hasiči požiar uhasili jedným vysokotlakovým prúdom. Príčinou vzniku požiaru bolo vysypanie žeravého popola do plastového kontajnera na odpad. Pri požiari bol poškodený plastový kontajner na odpad v odhadnutej hodnote 300 eur.

V stredu 8. januára boli hasiči privolaní ku požiaru odpadu vedľa mestského smetiska na Bielom Potoku. Po príjazde na miesto zistili, že požiar je uhasený a jednalo sa len o vypaľovanie medených elektrických káblov neznámou osobou. Príčinou vzniku požiaru bolo spaľovanie odpadu mimo skládok. Pri požiaroch nedošlo ku zraneniu ani ku usmrteniu osôb.

Hasiči pred požiarmi uchránili majetok v odhadnutej hodnote 5 900 eur.     

Zdroj – Tlačová správa HaZZ Ružomberok.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.