Muž sa vlámal do bytu a zbil ženu

Ilustračná fotografia. Zdroj: pexels.com
Za uplynulé týždne bola hliadka Mestskej polície v teréne viackrát. Najskôr smerovali do bytu, kde sa vlámal muž a zbil ženu, následne pomáhali zraneným mužom, neskôr mali početné výjazdy k ľuďom, ktorí radi požívajú alkohol na verejnosti.

Ružomberčan sa vlámal do bytu a zbil ženu

Vo štvrtok 4. augusta večer zavolal Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku 42-ročný muž, ktorý tvrdil, že na Ulici A. Bernoláka sa k nemu do bytu dostal muž a bije matku jeho dieťaťa. Hliadka po príchode na miesto zistila, že podozrivým útočníkom, ktorý sa neoprávnene dostal do bytu oznamovateľa, je 37-ročný Ružomberčan.

,,V byte sa nachádzal aj tretí muž. Išlo o 33-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý mal útočníkovi zabrániť v napádaní ženy, družky majiteľa bytu,“ uviedol Roman Jankovič z MsP v Ružomberku. Mestská polícia na mieste zistila aj to, že 37-ročný útočník má poranenie v oblasti tváre spôsobené 33-ročným mužom, ktorý bránil ženu.

Po upokojení situácie hliadka MsP privolala štátnu políciu pre podozrenie zo spáchania trestných činov porušovania domovej slobody a ublíženia na zdraví. Vo veci ďalej koná štátna polícia.

Hliadka pomáhala zraneným mužom

V ten istý večer, 4. augusta, počas nočnej služby prechádzala hliadka MsP parkom Štefana Nikolaja Hýroša. Tam policajti videli, že na zemi leží osoba. Po prešetrení totožnosti zistili, že išlo o 30-ročného muža z Ružomberka, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu.

,,Muž mal na hlave tržnú ranu, z ktorej krvácal. Z tohto dôvodu sme na miesto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá muža previezla do nemocnice na ošetrenie,“ informovali mestskí policajti.

Pomoc záchranárov potreboval aj muž, ktorý sa sťažoval na bolesti chrbta. V stredu 10. augusta telefonoval oznamovateľ na tieňovú linku Mestskej polície v Ružomberku, pričom uviedol, že v blízkosti potravín na sídlisku Klačno leží na zemi muž.

,,Muž s hliadkou komunikoval a sťažoval sa na problém s bolesťou chrbta. Uviedol, že sa nemôže postaviť na nohy,“ priblížila polícia. Z tohto dôvodu muža previezli sanitkou do nemocnice.

Ľudia nerešpektujú zákaz pitia alkoholu na verejnosti

V sobotu 6. augusta sa prechádzala hliadka Mestskej polície po centre mesta Ružomberok. Asi hodinu po polnoci policajti videli skupinu troch mladých ľudí, ktorí požívali alkohol. Polícia zistila, že išlo o 18-ročné dievča a dvoch mladých mužov vo veku 26 a 27 rokov. Za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnosti im policajti uložili blokové pokuty.

O pár minút neskôr hliadka prechádzala Ulicou Madačova, kde v blízkosti nočného podniku videla dvoch mladých mužov, ktorí vykonávali potrebu na chodník. ,,Mládenci sa boli zabávať v blízkom bare, nevyužili však toalety v podniku a svoju telesnú potrebu vykonali na ulici,“ uviedli policajti. Obidvom preto uložili pokuty za priestupky proti verejnému poriadku.

Okolo pol tretej nad ránom policajti zase za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnosti riešili za priestupok 21-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš. ,,Muža zachytili kamery mestského kamerového systému a príslušník obsluhujúci kamerový systém vyslal na miesto hliadku, ktorá priestupok vyriešila pokutou,“ informovala polícia.

Kamery odhalili požívanie alkoholu na verejnosti aj v nedeľu 7. augusta. Na Námestí Andreja Hlinku v blízkosti kostola alkohol požívali dvaja bratia z okresu Ružomberok. Mladých mužov vo veku 32 a 28 rokov policajti vyriešili za priestupok na mieste v blokovom konaní.

Straty a nálezy

V sobotu 6. augusta kontaktovala Mestskú políciu obsluha jednej z čerpacích staníc. ,,Dôvodom bolo, že jedna zákazníčka si u nich zabudla doklady. Vyslaná hliadka doklady prevzala a keďže išlo o 57-ročnú ženu z Ružomberka, polícia doklady odovzdala majiteľke,“ konštatovala MsP.

V ten istý deň sa našiel aj mobilný telefón na Ulici Ivana Houdeka, ktorý polícia v rovnaký deň odovzdala majiteľovi. Telefón a šiltovku zas priniesla na útvar Mestskej polície obyvateľka sídliska Baničné. Majiteľ stratených vecí si po ne prišiel po zaevidovaní vecí v knihe nájdených vecí.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.