Nezvestného muža z Hrboltovej našli bez známok života

Ilustračná fotografia: Hrboltová
Mestskí policajti v Ružomberku počas uplynulých týždňov zaznamenali viaceré prípady s požívaním alkoholu na verejnosti, ale aj pátranie po staršom pánovi so smutným koncom.

Muž nejavil známky života

V piatok 22. apríla Mestská polícia (MsP) v Ružomberku prijala telefonické oznámenie, v ktorom volajúca pani uviedla, že jeden obyvateľ Hrboltovej sa už dlhšiu dobu neozýva svojim známym a má obavu, či je starší pán v poriadku.

Po príchode do Hrboltovej sa policajti od volajúcej pani dozvedeli, kde nezvestný pán býva. Pri obhliadke okolia polícia našla tašku na dvore pri dome, v ktorej bol lístok s menom nezvestného a telefónne číslo, na ktoré policajti zavolali.

,,Z vnútra domu bolo počuť zvonenie mobilného telefónu. Nikto však na hovor neodpovedal, takisto nikto nereagoval na klopanie. Cez okná do domu nebolo možné nazrieť, pretože boli pozaťahované závesy,“ uviedla MsP z Ružomberka.

Hliadka preto privolala na pomoc hasičov, ktorí pomocou techniky dom otvorili. ,,Po otvorení vchodových dvier policajti vykonali prehliadku domu, kde na zemi našli ležať 70-ročného majiteľa domu, žiaľ, už bez známok života,“ priblížili mestskí policajti, ktorí o smutnej udalosti informovali príbuzných a štátnu políciu. Tá si vec na mieste prevzala.

Neplnoletí, opití a hluční

V ten istý piatkový večer mestskí policajti prijali telefonické oznámenie od obyvateľov Ulice Dušana Makovického, že na uličke, ktorá vedie od garáží smerom na Satelity, sa nachádza partia mladých ľudí a robia tam neporiadok.

,,Hliadka, ktorá oznámenie preverovala zistila, že na mieste sa nachádzajú štyri osoby – dve dievčatá a dvaja mládenci. Tí mali pustenú hlasnú hudbu z prenosného reproduktora a popri počúvaní hudby požívali alkohol,“ opísali policajti, ktorí neskôr zistili, že išlo o dvoch mladých mužov vo veku 25 a 18 rokov, dievčatá boli vo veku 15 a 17 rokov. Všetci majú trvalé bydlisko v okrese Ružomberok.

Keďže partia mala pri sebe alkoholické nápoje, policajti u mladistvých vykonali orientačnú dychovú skúšku, v obidvoch prípadoch bola s pozitívnym výsledkom. ,, Staršia dievčina mala v dychu 0,25 promile, mladšia, len 15-ročná, viac ako jedno promile,“ informovala polícia, ktorá následne zavolala rodičom a v ich prítomnosti im uložila blokové pokuty za nerešpektovanie zákazu požívania alkoholických nápojov na verejnosti.

Mladí chlapci sa polícii priznali, že alkohol podali mladistvým dievčatám oni, preto aj im policajti uložili blokové pokuty za priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami.

Osamotený muž si vychutnával alkohol na lavičke

Vo štvrtok 28. apríla prechádzala hliadka MsP Mariánskou ulicou, kde sa pod Mauzóleom Andreja Hlinku nachádza oddychový park. ,,Tu na jednej z lavičiek sedel mladý muž a požíval alkohol priamo z fľaše,“ uviedli policajti, ktorí ihneď odstavili služobné vozidlo a zistili, že išlo o 33-ročného Ružomberčana.

V tom čase sa nachádzalo v oddychovej zóne viacero osôb, preto ho policajti vyzvali, aby alkohol na verejnom priestranstve nepožíval a následne mu v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia uložili blokovú pokutu.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.