Na Liptove začali premávať nové prímestské autobusy

Cestujúcich prímestskou dopravou v regiónoch Oravy a Liptova od februára vozí desať nových autobusov. Majú informačné elektronické tabule, WiFi pripojenie a sú vybavené klimatizáciou.

„Obnovou vozidlového parku sa zníži priemerný vek autobusov v našom regióne. Zvýši sa úroveň a kvalita cestovania,“ uviedol výkonný riaditeľ Arriva Liorbus Karol Petőcz.

Nové autobusy sú šetrnejšie k životnému prostrediu, do ovzdušia vypúšťajú menej emisií. „Veríme, že investície do nových moderných autobusov, ale aj autobusových staníc a informačných technológií budú motivovať ľudí cestovať verejnou dopravou. Aby obyvatelia a návštevníci regiónu uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami,“ dodal Petőcz.

Autobusy majú podľa typu kapacitu 42 až 57 miest na sedenie a štyri až 21 na státie. Sú vybavené kamerovým systémom. Jedna kamera sníma dopravnú situáciu pred vozidlom, ďalšie snímajú pracovisko vodiča a priestor autobusu. Zábery kamery sa zobrazujú vodičovi na displeji.

Zdroj – TASR

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.