Na Pedagogickej fakulte KU spustili mykologickú poradňu 

Na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity spúšťa svoju činnosť nová Mykologická poradňa. Začínajúcim aj skúseným hubárom poradí každý pondelok počas sezóny od 13:00 do 15:00 odborníčka z oblasti biológie a mykológie Kristína Urbanová.

V pondelok 9. 9. 2019 spúšťa svoju činnosť nová Mykologická poradňa PF KU.
Jej služby môžu využiť začínajúci, ale aj skúsení hubári, ktorí chcú svoj „úlovok“ prekonzultovať, overiť alebo dozvedieť sa niečo viac o svete húb, druhoch húb a spôsoboch ich spracovania.
„Poradňa bude pre študentov a verejnosť otvorená každý pondelok od 13:00 do 15:00 v priestoroch refektára Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku na ulici Hrabovská cesta 1 (oproti kaplnke na prízemí),” povedala prodekanka pre zharaničné vzťahy a PR PEdagogickej fakulty KU Markéta Rusnáková.

V poradni bude pôsobiť uznávaná odborníčka v oblasti botaniky a mykológie z Katedry biológie a ekológie Ing. Kristína Urbanová, ktorá sa ríšou húb zaoberá dlhé roky. Záujemcov tiež bude informovať, kedy a kam je najlepšie chodiť na huby, objasní, ktoré vonkajšie faktory majú bezprostredný vplyv na ich optimálny rast a poskytne mnoho ďalších zaujímavých rád.

„Hubárska poradňa je jednou z aktivít tretej misie Pedagogickej fakulty KU, ktorou chce prispieť k regionálnemu rozvoju,” dodala Rusnáková.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.