Nový bytový dom na Plavisku skolaudovali

Nájomníci sa už môžu sťahovať do nových nájomných bytov. Foto: Viktor Mydlo
Nájomný bytový dom v Ružomberku začali stavať v októbri minulého roka, nájomníci sa môžu sťahovať.

Nový nájomný bytový dom na Plavisku v Ružomberku skolaudovali. Pre TASR to v stredu 30. novembra potvrdil Tomáš Mišovič z Mestského úradu v Ružomberku, ktorý je zodpovedný za prípravu a výstavbu mestských nájomných bytov.

Zmluvy s nájomníkmi budú platiť od štvrtka 1. decembra. „Reálne nasťahovanie sa nájomníkov predpokladáme v prvých dvoch decembrových týždňoch,” skonštatoval Mišovič.

Nájomný bytový dom na Plavisku začali stavať v októbri minulého roka. Stojí v bývalom areáli Technických služieb v širšom centre mesta a nachádza sa v ňom 39 bytov. Mesto na projekt použilo okrem vlastných zdrojov aj dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR i úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.