Novým trénerom Ružomberka sa stal Peter Struhár

Na lavičke MFK Ružomberok mu bude asistovať tréner Peter Tomko.

Posledný májový deň ohlásilo vedenie ružomberského futbalového klubu nového hlavného trénera. Stal sa ním Peter Struhár, ktorý pôsobil v klubových štruktúrach.

„Peter Struhár bol v sezóne 2019/20 asistentom trénera Ladislava Pecka v ružomberskej rezerve. Ročník, žiaľ, do veľkej miery ovplyvnil koronavírus, no v každom prípade možno skonštatovať, že realizačný tím výborne pracoval s mladými, perspektívnymi hráčmi v druhej najvyššej súťaži a viacerých z nich pripravil na pôsobenie v A mužstve,“ píše MFK Ružomberok.

Nový 37-ročný tréner začínal s futbalom ako mládežník v Martine. Potom pôsobil aj v kluboch Sigma Pumpa Hranice na Moravě a Turčianska Štiavnička. Od roku 2005 pôsobil v Slovane Bratislava, neskôr obliekal dres klubov FC Petržalka, 1. FC Slovácko (Česko), Nyíregyháza Spartacus FC (Maďarsko), FC DAC 1904 Dunajská Streda, Kapfenberger SV (Rakúsko), FC Nitra, Lombard-Pápa TFC (Maďarsko) a v závere hráčskej kariéry aj v Slovane Čeľadice a Oravskom Veselom.

V Ružomberku pôsobil ako mládežnícky tréner aj Peter Tomko, ktorý bude asistentom Petra Struhára. Taktiež 37-ročný tréner začínal s futbalom v rodnom Trebišove. Jeho hráčska aj trénerská kariéra sa však výrazne spája s klubom spod Čebraťa.

Do Ružomberka prestúpil v roku 2003 a pôsobil tu vyše troch rokov. Jeho ďalšími zastávkami boli 1. FC Tatran Prešov, SK Sparta Krč, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, singapurský Geylang International FC a na záver hráčskej kariéry obliekal dres Liptovskej Štiavnice.

V ročníkoch 2017/18 a 2018/19 priviedol mladší dorast U16 v Ružomberku na bronzovú pozíciu v najvyššej súťaži tejto vekovej kategórie a od začiatku sezóny 2019/20 zastával funkciu športového riaditeľa mládeže.

„Obidvaja tréneri zanechali na svojich predchádzajúcich pozíciách v MFK Ružomberok výborný dojem, kladný vzťah k nášmu klubu a schopnosť pracovať s perspektívnymi futbalistami. Preto veríme, že zvládnu náročnú výzvu, ktorá pred nimi stojí a to nadviazať na prácu Jána Haspru a Mareka Saparu pri A mužstve,“ píše vedenie klubu na webe.

Tréneri Haspra a Sapara končia na lavičke Ružomberka

Zdroj – MFK Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.