Ocenili pracovníkov v zdravotníctve aj z Ružomberka

Pracovníkov v zdravotníctve pôsobiacich vo všetkých zariadeniach v Žilinskom kraji slávnostne ocenili v utorok 27. septembra. Medzi ocenenými bolo aj šesť z Ružomberka.

 Podujatie organizuje odbor zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) pravidelne od roku 2018. Oceňovanie sa koná vždy na výnimočnom mieste Žilinského kraja. Tentokrát sa pozvaní stretli na Slanickom ostrove na Oravskej priehrade.

 Oceňovali v štyroch kategóriách

,,Ocenenie si prevzalo 42 osobností, ktoré svojím osobitým prístupom a obetavou prácou prispeli a prispievajú k zabezpečeniu kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov nášho kraja,“ uviedla Eva Lacová, hovorkyňa ŽSK.

Celkovo ocenili 42 pracovníkov v zdravotníckom sektore – v štyroch kategóriách: TOP lekár, TOP sestra, TOP iný zdravotnícky pracovník, TOP nezdravotnícky pracovník a špeciálna kategória pre ocenenie práce lekárov – seniorov a sestier.

„Bolo nám cťou oceniť aj piatich lekárov a sestru, ktorí ukončujú svoju prax a príkladným spôsobom odovzdali ambulanciu mladším kolegom alebo naďalej ochotne odovzdávajú vzácne odborné skúsenosti mladším,“ informovala Silvia Pekarčíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK, ktorá zároveň poďakovala všetkým pracovníkom v zdravotníctve za ich prácu, odbornosť a hlavne ľudský prístup.

Medzi víťazmi sú aj pracovníci z Ružomberka

Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Silvie Pekarčíkovej, nominácie z nemocníc navrhovali samotné zdravotnícke zariadenia na základe dotazníkových prieskumov.

,,Nominácie ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti navrhovali online formou tak, že špecialisti navrhovali ambulancie primárneho kontaktu a tie zas navrhovali špecializované ambulancie, ktoré považujú za ambulancie s príkladom dobrej praxe. Špeciálne ceny a ceny pre lekárov a sestry  seniorov navrhoval odbor zdravotníctva ŽSK,“ vysvetlila Pekarčíková.

Najlepšou všeobecnou lekárkou pre dospelých z okresu Ružomberok je MUDr. Mária Záňová a najlepšou lekárkou špeciálnej ambulantnej starostlivosti je MUDr. Janka Javorková z ambulancie klinickej imunológie a alergológie v Ružomberku.

Top všeobecný lekár pre dospelých z okresu Ružomberok je MUDr. Mária Záňová. Foto: ŽSK

Spomedzi nominovaných pracovníkov Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – FN Ružomberok sa víťazmi stali:

Top lekár: MUDr. Gabriela Muchová

Top sestra: Mgr. Agáta Žaškovská

Top iný zdravotnícky pracovník: Mgr. Bc. Marián Gašaj, MHA

Top nezdravotnícky pracovník: mjr. Ing. Dušan Chudý

Ocenili aj županku Jurinovú

Špeciálne ocenenie si prevzala aj predsedníčka ŽSK Erika Jurinová z rúk riaditeľky odboru zdravotníctva ŽSK za to, že odboru dala príležitosť rozvíjať a plniť nielen zverené úlohy, ale aj rozvíjať oblasti ako práca s ľudskými zdrojmi, využívanie nových postupov pre prácu v regiónoch,  na ktorých odbor nepracoval.

„Považujem za samozrejmé, že ak chceme napredovať, najlepšia cesta je rozvíjať v šikovných ľuďoch kreativitu, ktorá pomáha zlepšovať prostredie pre pacientov, snaží sa zaujať a získať lekárov a lepšie organizovať zdravotníctvo a to ide ľahšie tak, že necháme týmto šikovným ľuďom priestor,“ poďakovala sa Jurinová.

,,Zároveň vnímame ako dôležité vyzdvihnúť takto aj veľmi dobrú, príkladnú spoluprácu so všetkými nemocnicami a zdravotníckymi zariadeniami v našom kraji, “ dodala Pekarčíková. Za uplynulých päť rokov z rozpočtu ŽSK do zdravotníckych zariadení investovali viac ako 15 miliónov eur. Podľa predsedníčky ŽSK je prioritou kvalitná a dostupná zdravotná starostlivosť.

,,Zrealizovali sme komplexné rekonštrukcie oddelení, ktoré sú vybavené najmodernejšími prístrojmi, čo má pozitívny dopad na státisíce obyvateľov. Našim cieľom je vytvoriť modernú, dostupnú a efektívnu sieť nemocníc a  ambulancií, ktorá zabezpečí kvalitnú zdravotnú starostlivosť, atraktívne prostredie pre personál, efektívne procesy a zdravé hospodárenie.“ priblížila Jurinová.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.