Pohotovosť pre dospelých zo starej polikliniky presťahujú

Ani nie po roku budú pohotovosť opäť sťahovať. Ústredná vojenská nemocnica má s budovou polikliniky na Považskej ulici celkom iné plány.

Ambulanciu pohotovostnej služby pre dospelých presťahuje jej prevádzkovateľ, Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN), s najväčšou pravdepodobnosťou od februára. Presný termín podľa hovorkyne nemocnice Petry Diškovej včas zverejnia.

Pohotovosť bude v nemocnici

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

„Ambulanciu pohotovostnej služby ÚVN SNP Ružomberok – FN presunie do areálu nemocnice na Ulici generála Miloša Vesela, o čom budeme pacientov včas informovať,“ potvrdila Ružomberskému magazínu Dišková.

Presný termín presahovania zatiaľ nie je známy, no nemocnica potvrdila, že existujúcim trom súkromným ambulanciám v budove polikliniky dala výpovede k 1. februáru 2019. Ich prevádzkovatelia si nové priestory musia nájsť sami.

„Po vzájomnej dohode s lekármi zo súkromných ambulancií, s nimi ukončilo vedenie ÚVN nájomné zmluvy k 1. februáru 2019. Zvyšné tri ambulancie, vrátane pohotovosti, patriace pod ÚVN, budú presťahované do areálu nemocnice,“ povedala Dišková.

Pohotovosť sídli v budove polikliniky na Považskej ulici len od apríla tohto roku. Foto – autor.

Polikliniku prerobia na byty

Polikliniku čaká rozsiahla rekonštrukcia. Nemocnica ju má zaradenú v investičnom pláne už pre rok 2019. Ukončená by mala byť do konca roku 2020. Bližšie podrobnosti zatiaľ nemocnica nezverejnila.

„Momentálne prebiehajú projektové prípravy, preto je predčasné hovoriť o finančnej náročnosti a rovnako nie je možné poskytnúť vizualizácie projektu, keďže ešte nemajú finálnu podobu,“ uviedla Dišková.

Vzniknú tu byty pre doktorov. Z ich nedostatkom sa nemocnica borí už roky. Dve ubytovne v blízkosti nemocnice kapacitne ani štandardom dostatočne nevyhovujú.

„Zrekonštruované priestory by mali slúžiť ako ubytovacie zariadenie pre mimo ružomberských lekárov ÚVN, nakoľko súčasné kapacity ubytovacích zariadení nepostačujú. Veľakrát je možnosť ubytovania, ako benefitu, podmienkou mnohých mladých lekárov pri žiadosti o zamestnanie u nás,“ vysvetlila dôvody takéhoto rozhodnutia nemocnice jej hovorkyňa.

Nádej tak je aj na zmenu okolia polikliniky, ktorého vzhľad nedávno kritizoval v článku jeden z blogerov na našej stránke.

Pohotovosť sa do priestorov polikliniky presťahovala len v apríli tohto roku. Vtedy nemocnica narýchlo prevzala jej prevádzkovanie po tom, ako súkromnému poskytovateľovi skončila zmluva so zriaďovateľom tejto služby – Žilinským samosprávny krajom.

Titulná fotografia – Vchod do budovy polikliniky, kde sa nachádza pohotovosť pre dospelých. Foto – autor.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.