Od septembra končí v doprave prázdninový režim

Ilustračná fotografia. Zdroj: arriva.sk
Od 1. septembra prechádza prímestská autobusová doprava aj v regióne Liptov z prázdninového režimu do plnej prevádzky, premávať bude viac spojov.  

V Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) došlo k masívnej zmene cestovných poriadkov v regiónoch Liptov, Orava, Kysuce a Horné Považie v predchádzajúcich mesiacoch (Liptov a Orava od 1. 6., Kysuce a Horné Považie od 1. 8.). Posledný región Turiec je v pláne od októbra tohto roka.

„Zmeny cestovných poriadkov zahŕňajú komplexnú harmonizáciu a najmä nadväznosť spojov medzi železničnou a autobusovou dopravou a tiež medzi autobusmi navzájom,“ informovala Eva Lacová z oddelenie komunikácie ŽSK.

Zmeny cestovných poriadkov prerokovali so samosprávami

„V porovnaní s pôvodným cestovným poriadkom pribudlo 600-tisíc objednaných kilometrov. Nové cestovné poriadky sme sa snažili maximálne zjednodušiť, spravidelniť a nastaviť režimy premávania počas pracovných dní, školských prázdnin a tiež počas dní pracovného pokoja,“ uviedla Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

„Úpravu cestovných poriadkov sme viackrát prerokovali s miestnymi samosprávami, návrhy boli tiež predložené na pripomienkovanie cestujúcej verejnosti a následne boli zapracované do zmien,“ dodala Jurinová.

Akékoľvek ďalšie námety na zlepšenie fungovania verejnej dopravy v našom kraji môže verejnosť zaslať napríklad aj na e-mailovú adresu  info@idzk.sk.

Dopravná karta zadarmo u dopravcov

Cestujúci majú ešte stále možnosť získať u zmluvných dopravcov (SAD Žilina, a.s.  a ARRIVA Liorbus, a.s.) dopravnú kartu úplne zadarmo, pričom náklady na jej vydanie hradí Žilinský samosprávny kraj.

Táto možnosť potrvá do ukončenia Európskeho týždňa mobility (22. 9. 2023). „Dopravnú kartu dostanete v klientskych a zákazníckych centrách dopravcov,“ doplnila Lacová.

Dopravná karta je zadarmo aj počas letných prázdnin

Zdroj: Tlačová správa ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.