Okres Ružomberok bude v covid automate aj naďalej čierny

Čísla, ktoré určujú farby v covid automate sú za ružomberský okres takmer totožné, aké boli pred týždňom. Ružomberok bude opäť od 15. marca čierny.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes informoval o aktuálnej pandemickej situácii na Slovensku. Skonštatoval, že situácia sa mierne zlepšuje. Na tlačovej konferencii rezort zdravotníctva publikoval aj novotýždenný covid automat.

Okres Ružomberok aj naďalej zostane v čiernej farbe. Dáta sú takmer rovnaké, ako boli minulý týždeň. Ako rezort vyhodnocuje tieto štatistiky týkajúce sa pandémie v jednotlivých regiónoch sme opísali v článku.

Dáta z 9. marca:

Vážená 14-dňová incidencia je na hodnote 1 839 (minulý týždeň bola na hodnote 1 638), počet hospitalizácií na 100-tisíc obyvateľov je 113 (bol 93), trend v incidencii z týždňa na týždeň je na čísle 1,3 (bola 1,2) a Regionálny úrad verejného zdravotníctva hodnotí dolný Liptov číslom 6 (rovnaké číslo bolo aj minulý týždeň).

Aké dáta posunuli ružomberský okres do čiernej farby na covid automate?

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.