Peter Tomko sa stal novým trénerom MFK Ružomberok

Peter Tomko nahradil na trénerskom poste Petra Struhára. Foto: TASR
Doterajší asistent „Ruže“ podpísal kontrakt na jeden rok. 

V pondelok 29. mája oznámilo vedenie MFK Ružomberok, že na jeho lavičke končí tréner Peter Struhár. O týždeň na to už Liptáci predstavili meno nového kormidelníka na nasledujúcu sezónu. Stal sa ním 39-ročný Peter Tomko, ktorý v predošlých dvoch ročníkoch pôsobil ako asistent Petra Struhára.

Peter Tomko bol pri úspechu oranžových v sezóne 2021/22, kedy obsadili Ružomberčania v lige druhé miesto a zabezpečili si účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL) UEFA. V nedávnom skončenom ročníku ale Liptáci skončili v lige až 7. miesto a účinkovali len v skupine o záchranu.

Ružomberské prostredie veľmi dobre pozná

Napriek tomu, že „Ruža“ dolnú šestku ovládla, tak v následnej baráži o EKL neuspela. Vzhľadom na tieto okolnosti sa vedenie klubu dohodlo na nepredĺžení spolupráce s trénerom Petrom Struhárom.

Dnes (5. júna) voľný trénersky post zaujal Peter Tomko, ktorý vo svojej hráčskej kariére hrával aj za MFK Ružomberok. Okrem toho, že v ostatných dvoch ročníkoch zastával funkciu asistenta, tak v minulosti v klube pôsobil aj na poste športového riaditeľa mládeže.

Trénerské skúsenosti zbieral pri práci s mládežou, keď bol hlavným kormidelníkom mladšieho dorastu (U16). Nový kouč „Ruže“ tak veľmi dobre pozná prostredie, v ktorom bude najbližší rok pôsobiť ako hlavný tréner seniorského mužstva.

Peter Struhár skončil na lavičke MFK Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.