Plánované odstávky elektriny na Klačne

Ilustračná fotografia. Zdroj: SSD
Na strednom Slovensku bude viac ako tritisíc domácností bez elektriny. Odstávky sú naplánované na budúci týždeň a dotknú sa aj okresu Ružomberok.

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom a Žilinskom kraji štyri rozsiahlejšie odstávky elektriny. Bez elektrického prúdu budú aj obyvatelia ružomberského sídliska Klačno.

Podľa hovorcu SSD Miroslava Gejdoša sú odstávky elektriny, vzhľadom na charakter plánovaných prác, nevyhnutné nielen z hľadiska technických možností, ale aj pre bezpečnosť elektrikárov. Cieľom prác je zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach.

Odstávka na Klačne je naplánovaná na utorok

Na sídlisku Klačno v okrese Ružomberok nepôjde elektrina v utorok 15. novembra od 11:30 do 16:15 hod. Podľa Gejdoša by prerušenie distribúcie na jednotlivých uliciach nemalo presiahnuť dve hodiny ,,Obmedzenie je nevyhnutné pre zameranie podzemných káblov vysokého napätia,“ dodal.

Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť.

,,Energetici zo SSD urobia všetko pre to, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ upozornil Gejdoš.

Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

Zdroj: SSD

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.