Po čelnej zrážke auta s kamiónom pri Ružomberku vyhasol život

Aktualizované. Ružomberskí hasiči v piatok zasahovali pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste I/18 v katastri mesta Ružomberok.

V piatok popoludní sa v katastri mesta Ružomberok stala smrteľná nehoda. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o čelnú zrážku osobného motorového vozidla s kamiónom, pričom osobné vozidlo zostalo zakliesnené vo zvodidlách a kamión skončil mimo vozovky. Následkom nehody utrpela jedna osoba zranenia, ktorým na mieste podľahla a druhá osoba utrpela zranenia rôzneho rozsahu,“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasiči vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia a usmrtenú osobu vytiahli z vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. Počas odstraňovania následkov nehody musela byť cesta v oboch smeroch uzavretá.

Zrážku neprežil 32-ročný vodič. Podľa zistení polície viedol osobné auto v smere od Ružomberka na Martin. “Následne z doposiaľ nezistených príčin s vozidlom prešiel v pravotočivej zákrute do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom, ktoré viedol 46-ročný vodič,” priblížil médiám okolnosti nehody Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Vodič nákladného vozidla sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva. “Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” uzavrel Moravčík.

Foto: HaZZ

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.