Policajti museli strieľať, aby pred Hubovou zastavili unikajúceho vodiča

výstrely polície a následná nehoda zastavili Poliaka, ktorého prenasledovali od Dolného Kubína. V aute viezol marihuanu.

Dopravní policajti z Oravy a Liptova mali akčný štvrtok 2. mája. V popoludňajších hodinách viedol 20-ročný Poliak osobné motorové vozidlo Mazda v smere z Oravy na Ružomberok.  V katastri obce Oravský Podzámok narazil do zvodidiel, následne do osobného motorového vozidla Škoda a aj nákladného vozidla Man. Z miesta nehody ušiel a pokračoval po ceste prvej triedy v smere na Ružomberok.

Po oznámení udalosti bolo okamžite vyhlásené pátranie po vozidle, do ktorého boli zapojené všetky dostupné policajné hliadky. Vozidlo bolo spozorované policajnou hliadkou v smere od Dolného Kubína na Ružomberok. Vodič na výzvy na zastavenie nereagoval a nezastavil. Svojou arogantnou a nebezpečnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky.

„Nakoľko vodič nereagoval ani na opakované výzvy na zastavenie, použili policajti na zastavenie vozidla aj služobnú zbraň. Následne vodič s vozidlom pred obcou Hubová v okrese Ružomberok narazil do zvodidiel,” informoval krajský hovorca polície Radko Moravčík.

Nabúraná Mazda na ceste pred Hubovou. Foto – Polícia SR.

Obvinený Poliak sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Nariadený bol aj odber krvi a biologického materiálu za účelom zistenia, či nebol vodič ovplyvnený inou návykovou látkou. Pri udalosti k zraneniu osôb nedošlo.

Pri prehliadke auta polícia zaistila rastlinný materiál. Predbežným skúmaním  zistené, že ide o marihuanu v množstve, ktoré zodpovedá minimálne dvom jednotlivým dávkam drogy.

„Z uvedených dôvodov polícia vzniesla voči poľskému vodičovi obvinenie z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia a z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,” bližšie priblížil prehrešky nebezpečného Poliaka voči zákonu Moravčík.

Podľa neho prebieha v súčasnej dobe intenzívne vyšetrovanie a všetky potrebné procesné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku za účelom zdokumentovania skutku. „Z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie. Na obvineného muža vyšetrovateľ Policajného zboru spracuje podnet na návrh na jeho vzatie do väzby,” dodal hovorca polície.

Zdroj – Tlačová správa Polície SR. Foto – Polícia SR.

Foto – Polícia SR.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.