Policajti zachránili muža, ktorý sa topil v potoku

Dramatická záchrana sa stala v Likavke začiatkom tohto týždňa. Muž po príchode hliadky nedýchal, policajti preto okamžite začali s resuscitáciou, čím mužovi zachránili život.

V utorok 5. júna prijal operačný dôstojník hlásenie, že pri pekárni v obci Likavka leží v potoku muž. Na miesto vyslali policajnú hliadku z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Ružomberku v zložení Tomáš Moravčík a Peter Lajčiak.

,,Hliadka urýchlila príchod na miesto, pri príchode už občania vyťahovali muža z potoka na cestu, policajti ihneď skontrolovali základné životné funkcie a zistili, že osoba nedýcha,” uviedli krajskí policajti v príspevku na sociálnej sieti s tým, že policajti okamžite začali s resuscitáciou muža, ktorý nejavil známky života.

Ako ďalej dodali, počas vykonávania masáže srdca mužovi začala z úst vytekať voda a došlo k spontánnemu dýchaniu. Na miesto medzi tým dorazili záchranári, ktorí si muža prevzali do starostlivosti a odviezli ho nemocnice.

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.