Polícia identifikovala majiteľa vraku auta na Klačne. Prípadom sa už zaoberá mestský úrad

Začiatkom októbra majiteľ vraku Fordu Mondeo na Klačne pri skateparku uviedol, že do dvoch dní auto odtiahne do garáže. Dodnes sa tak nestalo. Prípadom sa už zaoberá mestská polícia aj mestský úrad. Pokračovanie tu.

Na starom automobile parkujúcom na Klačne sa počas posledných týždňov vybúrili vandali. Porozbíjali okná, prederavili pneumatiku, vytrhli uzáver na nádrži aj kľučku. Dostali sa aj do vnútra vozidla.

Majiteľ auta, ktorý si neželal byť menovaný, sa k autu dostavil práve v čase, keď ho začiatkom októbra fotila naša redaktorka. Priznal, že keď uvidel, v akom stave je jeho auto, zostal prekvapený.

„Je to už staré vozidlo. Kúpil som si ho iba preto, aby som ho predal na súčiastky. Nemal som však voľné miesto v garáži, a tak som ho zaparkoval sem,“ vysvetlil mladý majiteľ vozidla. Zároveň prisľúbil, že do dvoch dní auto z parkoviska odtiahne do svojej garáže.

Napriek tomu, že odvtedy uplynul mesiac a pol, vrak naďalej stojí na svojom mieste. Majiteľa auta s platnou STK a EK vystopovala už aj mestská polícia. Má jeho meno a priezvisko, osobne ho ale nezastihla.

Parkovacie miesta zbytočne zaberajú automobilové vraky

„Policajná hliadka menovaného doma nenašla, ale hovorila s jeho matkou a tá uviedla, že syn je v Anglicku, kde pracuje a možno príde domov až na Vianoce. Matka ďalej uviedla, že nevie, kto jazdí na aute a ani kto má kľúče od neho. Viac sa k veci nepodarilo zistiť. Na mieste bola zhotovená fotodokumentácia,“ napísala mestská polícia v odpovedi na interpeláciu poslanca Ľubomíra Kubáňa, ktorú má Ružomberský magazín k dispozícii.

„Predmetné vozidlo vykazuje známky vraku v zmysle § 48 (VZN mesta Ružomberok č. 19/2014 o miestnych daniach, čl. 3, ods. 4, písm. i.), pretože vozidlo parkuje na jednom mieste po dobu dlhšiu ako 30 dní, čím bráni údržbe verejného priestranstva alebo miestnej komunikácie a esteticky narúša vzhľad verejného priestranstva,“ dodala mestská polícia, ktorá k uvedenej veci založila priestupkový spis a tento týždeň ho odstúpila na doriešenie Oddeleniu technickej správy Mestského úradu Ružomberok.

Mestská polícia od začiatku roka riešila približne 40 vrakov. „Vo väčšine prípadov si majitelia týchto nepojazdných vozidiel, po upozornení, vraky z verejného priestranstva odstránili,“ uviedol pre Ružomberský magazín hovorca primátora Viktor Mydlo.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.