Pomôžte poslancom vybrať investičnú akciu

Už v stredu budú ružomberskí mestskí poslanci hlasovať o rozpočte a investíciách pre rok 2018.

Známy je návrh investičného plánu pre budúci rok. Rozdelený je na celomestské investície a následne tie do konkrétnych volebných obvodov.

Poslanci však chcú do investičného programu zaradiť aj niektorú z ďalších akcií. Práve o nich sa v týchto dňoch živo diskutuje. Zväčša ide o investície, ktoré zostali predpripravené v „šuflíku” ešte po predchádzajúcom vedení mesta. Tu je ich stručný prehľad tak, ako nám ho poskytol vedúci Oddelenia investícií Mestského úradu Pavol Dobrodej.

Pomôžte poslancom rozhodnúť sa prostredníctvom ankety na našom webe. Čo by ste si vybrali vy, ak by ste mali rozhodnúť?

Dokončenie pešej zóny na Podhore – Investícia zahŕňa dokončenie chodníka a komunikácie na pešej zóne. Medzi obchodom s farbami a tržnicou je stále asfalt, ktorý by nahradila dlažba.

Mariánske námestie – Pred štyrmi rokmi pribudli na Mariánskom námestí lavičky. Existuje projektová dokumentácia, ktorá hovorí o dokončení celého námestia: nová cesta, chodníky a v časti pod mauzóleom zelený park s kvetinami a fontánou.

Vizualizácia prístrešku na Kalvárií. Zdroj – MsÚ Ružomberok.

Športový areál na Klačne – Ide o vôbec najväčšiu z aktuálne možných investícii. Zahŕňala by vybudovanie osvetleného futbalového ihriska s atletickým oválom. Vznikli by tu priestory pre skok do výšky, do diaľky či na vrh guľou. Súčasťou areálu by bolo oplotenie a základné zázemie s jednoduchými šatňami, toaletami a malým parkoviskom.

Cyklochodník na Makovického ulici – Ďalšia z akcií, ktorá už má projektovú dokumentáciu. Obojsmerný cyklochodník a chodník pre peších by spojil kruhový objazd pod Klačnom a centrum mesta, presnejšie Hýrošov park pri múzeu. Problémom investície je, že tu nie sú vysporiadané a vykúpené pozemky.

Revitalizácia Kalvárie – Návrh hovorí o vybudovaní chodníka okolo kaplniek, ktorý by viedol až ku kostolu na Kalvárii. Súčasťou by bolo odklonenie súčasnej cesty. Ku kaplnkám by pribudlo osvetlenie, na vrchu Kalvárie zase prístrešok pre turistov.

Titulná fotografia – Vizualizácia Mariánskeho námestia z roku 2013. Zdroj – MsÚ Ružomberok

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.