Premrhali dvojgólový náskok. Ružomberčania stratili v boji o hornú šestku dôležité body

Ružomberskí futbalisti ukončili jeseň remízou. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 16. decembra stretnutie 18. kola Niké ligy.

V poslednom dueli jesennej časti súťaže sa oranžoví predstavili na štadióne nováčika s vidinou predĺžiť štvorzápasovú sériu bez prehry a zároveň si pripísať prvý triumf na súperovom ihrisku v tejto sezóne. Ružomberčania síce v metropole východu natiahli danú šnúru, no opätovne to nebolo s trojbodovým ziskom.

Liptáci mali výborný vstup do stretnutia, keď už v úvodnej štvrťhodine skórovali. V 13. minúte zahral Samuel Šefčík rohový kop, na ktorý si výborne nabehol Matúš Malý a nekompromisnou strelou si otvoril gólový účet v ružomberskom drese – 0:1.

Následne prevzali iniciatívu Košičania, ktorí si vypracovali niekoľko šancí, no hosťujúceho brankára Tomáša Frühwalda zamestnali iba minimálne. Najväčšiu možnosť na skórovanie si východniari vytvorili v 35. minúte, keď z 20 metrov zakončil Kristi Qose, lenže jeho pokus letel tesne nad brvno. Po úvodnej 45-minútovke vyhrávala „Ruža“ najtesnejším rozdielom.

Dva góly v rozpätí dvoch minút

Ružomberčania otvorili druhé dejstvo vo veľkom štýle, keď už po 10 minútach vyhrávali dvojgólovým rozdielom. V 55. minúte sa z hranice veľkého vápna, s prispením brvna, presadil nechytateľnou strelou Samuel Lavrinčík0:2.  V tomto momente to vyzeralo tak, že oranžoví konečne naplno zabodujú na hosťujúcom trávniku a pripíšu si dôležité tri body. Opak bol však pravdou.

Po hodine hry sa Liptáci v priebehu dvoch minút dopustili dvoch defenzívnych chýb, ktoré ich stáli výhru. Najskôr v 63. minúte ružomberská obrana zabudla na Žana Medveda, ktorý znížil na 1:2. O minútu na to sa situácia zopakovala a na jej konci bol opäť ten istý hráč – 2:2. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak sa mužstvá rozišli po remíze 2:2.

Zverenci Ondřeja Smetanu budú zimovať na 8. mieste, so ziskom 22 bodov. Na šiestu priečku, zaručujúcu účasť v skupine o titul, strácajú 7 bodov. Na jar sú na programe ešte štyri kolá, ktoré zavŕšia základnú časť súťaže. Úvodný duel jarnej časti odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 10. februára 2024 na svojom štadióne proti Trnave.

Niké liga – 18. kolo:

FC Košice – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)

Góly: 62. a 63. Medved – 13. Malý, 55. Lavrinčík. Bez kariet. Rozhodovali: Kráľovič – Zemko, Vass. Diváci: 1 782.

FC Košice: Kira – Golikov (70. Petrák), Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák, Faško, Greššák (84. Liener), Qose (84. Sovič), Gallovič, Medved.

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel, Úradník (46. Selecký), Lavrinčík, Zsigmund (89. Kotula), Tučný (66. Boďa), Šefčík (70. Chobot), Múdry, Chrien.

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:0

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 3:1

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 1:0

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1

Tabuľka Niké ligy po jesennej časti súťaže (zdroj: nikeliga.sk)