Pri nehode auta s kamiónom sa zranili štyria ľudia

Pravdepodobne štyrom Poliakom museli dnes ráno pomáhať ružomberskí hasiči dostať sa z havarovaného auta. V Likavke z neznámych príčin prešli do protismeru a zrazili sa s kamiónom. Dobu liečenia lekári zatiaľ neodhadli.

Podľa informácií polície išlo Audi A6 s poľskými značkami v smere od Dolného Kubína do Ružomberka. „Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Volvo s návesom, ktoré viedol 54 ročný vodič v smere od Ružomberka. Pri dopravnej nehode utrpeli vodič osobného auta a jeho traja spolujazdci zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia,” uviedol Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

U vodiča kamióna nebol dychovou skúškou zistený alkohol. U 24-ročného poľského vodiča Audi bol nariadený odber krvi. Škoda, ktorá na mieste vznikla, je podľa polície odhadnutá na 30-tisíc eur.

Kamión po nehode. Zdroj – Polícia SR

Titulná fotografia – Zničené Audi A6 po nehode a zásahu hasičov na ceste v Likavke. Zdroj – Polícia SR

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.