Pripravte sa na výrazné dopravné obmedzenie na Dončovej a križovatke pri nemocnici

Polícia upozorňuje, že od utorka 12. novembra bude zatvorená časť ulice Dončova – od križovatky s Bernolákovou po svetelnú križovatku. Na križovatke pri nemocnici budú zároveň v dôsledku rekonštrukcie svetelnej signalizácie vypnuté semafory.

V utorok 12. novembra rozmiestnia o 8:00 prenosné dopravné značenia na ulici Dončova, ktorú tým od križovatky s Bernolákovou úplne uzavrú.

Dôvodom je rekonštrukcia svetelnej signalizácie, semaforov na križovatke pri starej nemocnici.

„K vypnutiu križovatky dôjde okolo 9:00 a budú realizované rekonštrukčné práce na cestnej svetelnej signalizácii, ktorá bude počas celej doby rekonštrukcie vypnutá,” uviedla referentka Okresného dopravného inšpektorátu Obvodného riaditeľstva policajného zboru v Ružomberku (ODI OR PZ) Stanislava Vozárová.

Počas realizácie uvedených prác dôjde k úplnej uzávierke ulice Dončova v úseku od križovatky ul. Bernolákova po svetelnú križovatku. Obchádzková trasa bude vyznačená po ul. Bernolákova s výjazdom na cestu I/18.

Uzávierka a samotná rekonštrukcia potrvajú do 26. novembra. Rekonštrukcia križovatky je súčasťou projektu zelenej vlny, ktorú v meste realizuje Národná diaľničná spoločnosť.

„Polícia týmto žiada verejnosť o rešpektovanie dopravných obmedzení pre vodičov, ale aj pre chodcov a trpezlivosť s prebiehajúcou rekonštrukciou, ktorá by podľa zhotoviteľa mala trvať dva týždne. Polícia bude v špičkových hodinách križovatku riadiť,” uviedla Vozárová.

Uzavretá bude časť Dončovej. Obchádzka pôjde po Bernolákovej ulici. Zdroj – maps.google.com, redakcia

 

Križovatku začnú prebrábať v utorok 12. novembra. Skončiť by mali 26. novembra. Foto – redakcia.

Titulná fotografia – Dončova ulica bude od križovatky s Bernolákovou uzavretá zhruba dva týždne. Foto – redakcia.

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.